Moja mama(58 lat) miala operacje na rozwarstwienie aorty 7 wrzesnia, wstawili jej 3 czesci protez .

1 odpowiedzi
Moja mama(58 lat) miala operacje na rozwarstwienie aorty 7 wrzesnia, wstawili jej 3 czesci protez . Operacja byla powazna . Trwała ok. 10 h.
Dobe pozniej lekarze otworzyli ponownie klatke poniewaz serce bylo zbyt obrzekniete i z powodu ucisku przestalo bic. 11 wrzesnia lekarze zamkneli klatke.
Przez ten caly czas byla uspiona.
Serce bije, krazenie jest, nerki narzady pracuja. Mame probowali wybudzic ale nie ma z nia kontaktu zadnego , mowia ze brak swiadomosci, ze to nie jest udar.
Mama rzucala sie po
przebudzeniu, machala rekami i nogami. Lekarze ponownie dali leki na uspienie (nazwali to gleboka sedacja) zeby mama nie zrobila sobie krzywdy.
Czy ktos mial podobny przypadek, czy mama ma szanse dojsc do siebie. Lekarze powiedzieli ze nia daja zadnych lekow na prace/krazenie w mozgu.
Czy to sluszne. twierdza ze nie udowodniono ich skutecznosc.
Operacja rozwarstwienia aorty to bardzo poważny zabieg zwiazany takze z długim okresem leczenia na oddziale intensywnej terapii. Opisany przebieg leczenia jest bardzo charakterystyczny i uważam że postępowanie jest zgodne z wszystkimi standartami leczenia .
Po długim zabiegu z użyciem krążenia pozaustrojowego często dochodzi do obrzęku mózgu i może występować uporczywe krwawienie , które leczy się tzw opóźnionym zamknięciem klatki piersiowej i ( sedacją -wyłaczenie swiadomości chorego) Po.ustąpieniu krwawienia i.po.zmniejszeniu obrzęku mózgu czasami po okresie 7 dni jedt szansa na powrót świadomości i powrót do zdrowia . Należy jednak pamiętać że rozwarstwienie aorty to bardzo poważna choroba i leczenie jest obarczone wysoką liczbą powikłań.
Prof Andrzej Bochenek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.