Moja mama ma 90 lat -przewlekła niewydolność krążenia w/g NYHA w st. III - II Naczyniowe uszkodzenie

1 odpowiedzi
Moja mama ma 90 lat -przewlekła niewydolność krążenia w/g NYHA w st. III - II Naczyniowe uszkodzenie mięśnia sercowego. Choroba niedokrwienna serca. Migotanie przedsionków o nieznanym czasie trwania. Miażdżyca uogólniona S/p przemijającym niedokrwieniu CUN.(TIA?). Choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa Th i L-S. Bierze takie leki: Metocard 50m - 2x pół tabletki, Xarelto 15mg 1x1 tabl., Furosemidum 40mg - 1tabletka rano. 1 tabletka w południe. Espiro 25 mg1x1 w południe, Milurit 100 mg - 1x1 rano, tritace 5 mg - pół tabletki rano, Kaldyum 2x1 kaps, Najczęściej ma ciśnienie krwi - 99/68 puls 133 i częstona tym poziomie się utrzymuje. Problem z którym się zwracam do Państwa to fakt. że od momentu zmiany leków po pobycie w szpitalu (styczeń) stopniowo nasilają się zaburzenia pamięci. dezorientacja. omamy. bezsenność i koszmary senne ( dokładnie to samo co napisano w ulotce leku Metocard w skutkach ubocznych składnika tego leku (Metoprololi). Zauważyłam, że po dłuższej przerwie od momentu przyjęcia leku ( od 14 tej do rana następnego dnia) w/w objawy nie występują i mama sama mówi " wezmę leki i znowu zacznie coś się ze mną dziwnego dziać" i tak jest po około godzinie, później mija i znowu po wzięciu leków (14 godz.) utrudniony kontakt, zwidy. Nie wie kim jest, gdzie jest czegoś się boi. Po kilku godzinach to mija, wraca do rzeczywistości. ale ma problemy ze snem. W naszej rodzinie nikt nie miał problemów psychicznych w podeszłym wieku. Moja prośba brzmi: proszę o wskazanie leku. który zastąpi Metokard a dokładnie jego składnik - Metoprololi, a będzie o podobnym działaniu na schorzenie mamy. Gwarancji nie ma, że to coś pomoże, bo wiek ma swoje prawa, a i schorzenia są ciężkie. ale trzeba dać szansę wymianą leku jeśli jest to możliwe. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Generalnie gwarancji nie ma że inny lek spowoduje ustąpienie ww dolegliwości.. do tego problem w tym wieku często stanowi stan wydolności nerek, przy którym nie wszystkie leki wolno stosować... dlatego ostateczną decyzję podejmie kardiolog prowadzący i znając życie albo zmieni beta-bloker na inny lub może na digoksynę. W grę wchodzi również dodanie leku antyarytmicznego ale to wszystko jak wspomniałem już po konsultacji.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.