Moja roczna corka od urodzenia wystawia jezyk poza usta. Spi z zamknietymi ustami ale jezyk jest w s

8 odpowiedzi
Moja roczna corka od urodzenia wystawia jezyk poza usta. Spi z zamknietymi ustami ale jezyk jest w srodku miedzy zebami. Oddycha glownie nosem. Nie uzywala smoczka ani butelki, je pokarmu stale. Co zrobic zeby jezyk byl za zebami?
Witam. Zachęcam do wizyty u logopedy. Trudno mówić o przyczynie, nie widząc dziecka. Wydaje się, że to raczej nie problem laryngologiczny ( śpi z zamkniętymi ustami), ale związany z budową szczęk, zgryzem, wielkością języka...... Logopeda podczas wizyty oceni to, o czym wspomniałam. Wizyta u laryngologa być może też pomogłaby pomóc znaleźć przyczynę, mimo, że wydaje się, że laryngologicznie raczej nie ma problemu.Podczas spotkania z logopedą, z pewnością uda się znaleźć rozwiązanie problemu.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Może być kilka przyczyn trzymania języka międzyzębami m.in. skrócone wędzidełko podjęzykowe. Proponuję wizytę u logopedy, gdyż trudno zdiagnozować dziecko po samym opisie bez zbadania na żywo. W zależności od przyczyny nieprawidłowej pozycji spoczynkowej języka, podejmuje się odpowiednie działania terapeutyczne.
Pozdrawiam :)
Dziecko ma zaburzoną pozycję spoczynkową języka. Warto udać się do logopedy w celu ustalenia przyczyny
Dzień dobry, aby zaplanować skuteczne postępowanie terapeutyczne, należy ustalić przyczynę nieprawidłowej pozycji spoczynkowej języka. Ćwiczenia bez diagnozy, mogą być nieskuteczne i mogą powodować kompensacyjne wzorce motoryczne. Sugeruję wizytę u logopedy lub neurologopedy celem dokonania diagnozy i ustalenia planu terapii. W Warszawie zapraszam do Centrum Logospec.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w skutecznej pomocy Córce!
Zgadzam się z koleżankami należy skonsultować się ze specjalista trudno stawiać diagnozę na odległość
Dzień dobry. Należy się skontaktować z logopeda i należy udać się się też do laryngologa w celu sprawdzenia migdałów . Pozdrawiam
Udać się na konsultację do neurologopedy , logopedy. Pozdrawiam
Dzień dobry,
oprócz powyższych wskazówek, zalecam również konsultację z fizjoterapeutą, który oceni napięcie mięśniowe. Niestety obniżone napięcie mięśniowe może się także objawiać w okolicach ustno-twarzowych. Myślę, że jeśli swoje spostrzeżenia powie Pani pediatrze, powinien dać skierowanie do neurologa lub do punktu wczesnej interwencji, a tam dziecko będzie przebadane kompleksowo.
Poza tym spotkanie z logopedą jest także ważne.
Serdecznie pozdrawiam
MÓW-MOVE Krzysztof Bieniek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.