Moja Żona każdy stosunek traktuje tak, jakby mógł zakończyć się ciążą. Z tego powodu często odkłada

3 odpowiedzi
Moja Żona każdy stosunek traktuje tak, jakby mógł zakończyć się ciążą. Z tego powodu często odkłada współżycie. Dlaczego? Bo na przykład w Środę idzie do fryzjera, to poczekajmy z seksem bo farba na włosy mogła by zaszkodzić. Albo we Wtorek mamy gości, poczekajmy z seksem bo chciałaby wypić lampę wina, a to może zaszkodzić. Albo miewa bóle głowy, no niestety po seksie już nie może wziąć tabletki. Itp itd. Czyli np. jak się pokochamy, to potem chce 2 tygodnie bez seksu, test ciążowy, żeby pójść spokojnie do fryzjera, zjeść ser pleśniowy czy wypić piwo. Uważa, że jest to postawa odpowiedzialna i ona nie zamierza ryzykować i potem martwić się złym rozwojem płodu itp. Pomimo, że wie kiedy ma owulacje, to mówi że czasem mogą być dwie owulacje, więc czasu na spokojny seks dobrego nie ma nigdy. Chyba że, z góry założy sobie, że teraz nie będzie jeść niezalecanych w ciązy rzeczy, pic, mieć kontaktu z chemią itp. Czy to zwykła kobieca wrażliwość i odpowiedzialność?
Dzień dobry,
Trudności jakich doświadcza żona mogą mieć bardzo różne powody, ale opis wskazywał by na przeżywanie lęków związanych z zajściem w ciążę (o jej idealne warunki). Pytanie co jest przyczyną występowania takiego myślenia i przeżywania, czy to wcześniejsze doświadczenia, przekonania, wartości, cechy osobowości czy może trudności w sferze seksualnej. Bardzo ważne jest znalezienie przyczyny, by skutecznie poradzić sobie z taką trudnością.
Miłego dnia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, bardzo ważne jest z czego wynikają opisywane przez Pana przeciwności, jednak opis nie wskazuje na standardową wrażliwość i odpowiedzialność. Wygląda to na trudności w sferze seksualnej. Istotne jest czy wynikają one z lęku przed zajściem w ciążę czy też jest to opór przed stosunkami seksualnymi. Z pewnością warto byłoby porozmawiać z żoną. Zalecałabym wizytę u specjalisty. Pomocna mogłaby okazać się tutaj terapia małżeńska.
Pozdrawiam serdecznie
Mgr Marta Emirsajłow
Opisana przez Ciebie sytuacja wydaje się być bardziej skomplikowana niż tylko kwestia kobiecej wrażliwości czy odpowiedzialności. Wydaje się, że Twoja żona może odczuwać znaczny lęk przed możliwością zajścia w ciążę i jej skutkami, co wpływa na wasze życie seksualne i może prowadzić do napięć w związku. Lęk ten może być związany z wieloma czynnikami, takimi jak obawy dotyczące zdrowia, zmian w ciele, odpowiedzialności związanej z rodzicielstwem, a nawet ze zmianami w codziennym życiu i planach. To, że Twoja żona czuje potrzebę unikania seksu do momentu wykonania testu ciążowego, może świadczyć o głęboko zakorzenionym lęku, który może mieć różne przyczyny, w tym doświadczenia z przeszłości, naciski społeczne czy osobiste przekonania na temat macierzyństwa i ciąży. Ważne jest, aby podejść do tej sytuacji z dużą dozą empatii i zrozumienia. Możliwe, że pomocna będzie rozmowa z profesjonalistą, takim jak terapeuta czy psycholog, który mógłby pomóc Twojej żonie zmierzyć się z tymi lękami. Terapia mogłaby także pomóc wam obu zrozumieć lepiej swoje potrzeby i obawy oraz nauczyć się, jak lepiej komunikować się na te tematy. Oto kilka kroków, które można rozważyć: Rozmowa bez osądzania: Wyraź swoje uczucia i obawy związane z obecną sytuacją, starając się nie oceniać jej lęków. Zapytaj, jak możesz wspierać ją w tych obawach. Edukacja i wsparcie: Może okazać się pomocne wspólne zdobywanie wiedzy na temat ciąży i faktów związanych z płodnością. Wiedza ta może pomóc obalić niektóre mity i zmniejszyć lęk. Profesjonalna pomoc: Rozważcie wspólną wizytę u terapeuty. Terapia par lub indywidualna terapia dla Twojej żony mogą pomóc w zarządzaniu lękiem. Alternatywne metody zarządzania lękiem: Techniki relaksacyjne, medytacja czy ćwiczenia mogą pomóc Twojej żonie w lepszym radzeniu sobie ze stresem i lękiem. To, co opisujesz, nie jest typową odpowiedzialnością, ale raczej nadmiernym lękiem, który może wymagać profesjonalnej interwencji, aby nie wpływał negatywnie na Wasz związek i życie seksualne. Ważne jest, abyście obydwoje czuli się komfortowo i bezpiecznie w swoim związku. Pozdrawiam! Bogusław Kwitkowski
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.