Moje dziecko ma 18 msc. Jest bardzo nerwowe, tzn. Gdy nie dostanie tego co chce uderza główka w podł

1 odpowiedzi
Moje dziecko ma 18 msc. Jest bardzo nerwowe, tzn. Gdy nie dostanie tego co chce uderza główka w podłogę, ścianę, krzyczy, gryzie, szczypie, ciągnie za włosy. Podczas próby zmiany pampersa mała wygina się krzyczy, ale to bardzo krzyczy,ucieka. Nigdy nie chce siedzieć na kolanach, przytulać się, nie może chwilki usiedzieć w miejscu. Ze spacerami również jest problem ponieważ nie chce siedzieć w wózku, po chwili wyrywa się, bardzo krzyczy, wychodzi z wózka, ucieka. Nie dajemy jej slodyczy, ani słodkich napojów. Dosyć dużo mówi i jest wg. Nas bardzo inteligentna, ale na prawdę bardzo ciężko jest ja czymkolwiek zainteresować również bardzo chcielibyśmy żeby Chociaż na trochę przyszła posiedziała pobawila się z nami czy po przytulala, chociaż moment była spokojna. staramy się byc spokojni, tłumaczyć, przytulać ale to nic nie daje. Przestaliśmy wychodzić do znajomych bo takie wyjście to ciągły płacz latanie po całym domu ganiając ją i pilnując żeby nic nie zniszczyła, nie mamy ani chwili odpoczynku, że spaniem też jest ciężko bo usypianie trwa godzinę, czasem półtorej, chociaż jest bardzo zmęczona i przewraca się, to i tak ucieka i płaczę wychodzi z łóżka i dalej zaczyna szaleć, bardzo proszę o poradę
Rozumiem, że przeżywacie trudny okres z Waszą córeczką. Jej intensywne emocje i reakcje mogą być wyzwaniem. Bardzo ważne jest, abyście wykazali wyrozumiałość i empatię wobec jej trudności.

Warto rozważyć, czy tego typu zachowania nie wynikają z nadmiernego pobudzenia lub nadwrażliwości na bodźce. Być może próbowanie różnych technik relaksacyjnych, takich jak delikatne masowanie, czy spokojne melodie, mogą pomóc w uspokojeniu.

Przyjrzyjcie się również, czy Wasza córeczka ma wystarczającą ilość okazji do swobodnego wyrażania siebie i ruchu w bezpiecznym otoczeniu. Stymulacja sensoryczna może być kluczowa w rozwoju maluchów.

Jednakże, jeśli te trudności nadal będą przeszkadzać w codziennym życiu, zawsze warto skonsultować się z pediatrą lub specjalistą w dziedzinie rozwoju dziecięcego, którzy mogą zaoferować bardziej spersonalizowane wskazówki i wsparcie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.