Moje dziecko nie pozwala się dotknąć żadnemu lekarzowi. Ma 13 miesięcy i musimy ją zbadać neurologic

1 odpowiedzi
Moje dziecko nie pozwala się dotknąć żadnemu lekarzowi. Ma 13 miesięcy i musimy ją zbadać neurologicznie. Jak jej pomóc ? Jest wtedy bardzo płaczliwa i aż się trzęsie
Rozumiem, że sytuacja jest dla Pani i dla dziecka bardzo trudna. Badanie neurologiczne może być stresujące, zwłaszcza dla tak małego dziecka. Oto kilka sugestii, które mogą pomóc w zminimalizowaniu stresu i ułatwieniu badania. Możecie razem opowiedzieć zabaweczką lub pluszowym misiem o wizycie u lekarza, co może pomóc w oswojeniu malucha z tym pomysłem. Bądźcie obok dziecka, trzymajcie je na rękach lub przytulcie, aby dać poczucie bezpieczeństwa. Lekarz powinien podejść do badania z delikatnością i cierpliwością. Powinien on rozpocząć od łatwiejszych i mniej inwazyjnych badań, takich jak oglądanie i dotykanie skóry, a następnie stopniowo przechodzić do bardziej szczegółowych.
Przynieście ulubione zabawki lub książeczki, które mogą odwrócić uwagę dziecka podczas badania.
Mówcie do dziecka spokojnym i łagodnym głosem. Upewnijcie się, że wiecie, jakie słowa lub wyrażenia mogą przynieść mu ulgę.
Jeśli widzicie, że dziecko jest zaniepokojone, pozwólcie na krótką przerwę, aby się uspokoić.
Upewnijcie się, że pokój jest komfortowy i nie ma niepotrzebnego hałasu.
Rozmawiajcie z lekarzem o obawach i o tym, co pomaga dziecku się uspokoić. On może też znać techniki, które ułatwią badanie.