Moje pytanie dotyczy stulejki. Mam 42 lata i od 1,5 roku mam stulejkę. Z biegiem czasu jest ona cora

3 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy stulejki. Mam 42 lata i od 1,5 roku mam stulejkę. Z biegiem czasu jest ona coraz większa. Byłem u urologa i kazal smarować zwężającą sie skóre na końcu penisa linomagiem. Smaruje codziennie jednakże nic to nie pomaga. Interesuje mnie operacja stulejki. Pytanie jak to wygląda - na czym polega ile czasu trwa - w jakim znieczuleniu i czy owa stulejka nie powraca.
Przebieg zabiegu jest bezbolesny. Wykonuję znieczulenie miejscowe przed zabiegiem porównywalne bólowi do pobrania krwi. Zabieg trwa około 45 min. Używam szwów wchlanialnych. Sam zabieg polega na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka, zależnie od upodobania. Po zabiegu nie ma możliwości nawrotu stulejki.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowny panie,
Celem zabiegu jest radykalne pozbycie się problemu raz na zawsze. Dlatego też zaleca się wykonanie obrzezania całkowitego, a więc takiego w którym cała chora tkanka napletka zostaje usunięta. polega to na jej okrężnym wycięciu i założeniu szwów rozpuszczalnych bądź niewchłanialny na blaszki napletka. Standardowo stosuje się szwy wchłanialne których nie trzeba już potem usuwać. Wykruszają się samoistnie około trzeciego czwartego tygodnia po operacji. Plastyki i obrzezanie częściowe niestety są skazane na wysokie ryzyko nawrotów czyli niepowodzeń. Prawdziwej stulejki nie wyleczy żadna maść. Najlepsze efekty estetyczne daje obrzezanie laserowe. Moi pacjenci są zadowoleni z tej metody zarówno pod względem funkcjonalnym jaki jest etycznym. Obserwuję wyraźnie mniejszy obrzęk pooperacyjny i krwawienie śródoperacyjne w porównaniu do zabiegu przeprowadzonego skalpelem. Zabieg obrzezania można wykonać zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i w znieczuleniu ogólnym. Standardowo wystarczy znieczulenie miejscowe chyba że pacjent jest bardzo lękowy i boi się być przytomny- podczas możliwe wykonanej z zabiegów w znieczuleniu ogólnym.
Nie warto się męczyć, zabieg rozwiąże problem stulejki i wszystkich konsekwencji które się z nią wiążą.
Pierwszym krokiem jest przyjść na wizytę wówczas będzie można zakwalifikować Pana do operacji.
Proponuje udać się na konsultacje urologiczna aby omówić zakres leczenia chirurgicznego. Po leczeniu oszczędzającym (plastyka napletka) zawsze istnieje ryzyko nawrotu stulejki i wtedy w 2 etapie należy wykonać obrzezanie. Pozdrawiam

Eksperci

Andrzej Małczyński

Andrzej Małczyński

Chirurg, Urolog

Warszawa

umów wizytę
Łukasz Wąsik

Łukasz Wąsik

Chirurg

Baranów Sandomierski

Ewa Wajszczuk

Ewa Wajszczuk

Chirurg dziecięcy

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 16 pytań dotyczących: operacja stulejki
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.