Mojego partnera (57 l.) od dłuższego czasu łapią poziome skurcze mięśni na wysokości 3-5 żebra, z pr

3 odpowiedzi
Mojego partnera (57 l.) od dłuższego czasu łapią poziome skurcze mięśni na wysokości 3-5 żebra, z prawej i lewej strony. Skurcz puszcza po ruchach barkiem, zgięciach tułowiem i ruchach rozciągających te okolice. A do tego nocne skurcze ud i łydek. Ostatnio tylko łydek. Bylismy u lekarza . Powiedział , że pewnie mało magnezu i przepisał magnez w tabletkach. Zanim zaczął jeść tabletki zrobiliśmy badanie magnezu i jest w normie 0,80 mmol/l. Porównując budowę mięśni i umiejscowienie skurczy, wskazuje mi to na Mięsień Zębaty Przedni .Co może być przyczyną i jak się pozbyć tych skurczy?
Skurcze w obrębie kilku miejsc ciała mogą świadczyć m.in o zaburzeniach elektrolitów. Nie napisała Pani czy robiliście Państwo badania większej ilości pierwiastków czy tylko magnez? Do oceny skurczy przydałby się jeszcze np. potas i wapń. Jeśli wychodzą niedobory oznaczać to może np. nieprawidłowe odżywianie, być może był jakiś większy uraz lub stres w ostatnim czasie, brak równowagi płynowej w organizmie, zaburzenia narządowe i wiele innych. Kolejne możliwe przyczyny to zaburzenia mięśniowo-powięziowe. Proponuję udać się do reumatologa lub ortopedy który zleci badania krwi (powinny to być badania kompleksowe,a nie tylko elektrolity) i o ile coś wyjdzie pokieruje leczeniem. Proszę mieć na uwadze również pozostałe czynniki jakie wymieniłem wyżej. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Skurcze mięśni mogą powodować drażnione receptory w zbyt napiętej powięzi. Jeśli chodzi o łydki to często ma to związek z napiętą całą "taśmą" tylną (często źródłem tego napięcia są przewlekłe bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa). Co do żeber to sugeruję zbadać też odcinek górny piersiowy kręgosłupa. Stan raczej samoistnie nie poprawi się na dłuższą metę pomimo suplementacji Mg. Fizjoterapeuta stosujący m.in. metody powięziowe poradzi sobie z tymi dolegliwościami.
skurcze łydek często powiązane są z napiętą ,,taśmą" tylną natomiast skurcze zebatych z napiętą taśmą spiralną. Myslę że terapia powieziowa wyżej wymienionych taśm rozwiązałaby problem.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.