Mojej żonie drentwieja ręce do tego stopnia że uluszcza np długopis, pilot. Zażywanie magnezu z pota

2 odpowiedzi
Mojej żonie drentwieja ręce do tego stopnia że uluszcza np długopis, pilot. Zażywanie magnezu z potasem nie pomaga. Co to może być za choroba i do jakiego specjalisty mamy się udac
Dzien dobry.
Pierwszym podstawowym krokiem powinna byc wizyta u lekarza rodzinnego celem omowienia swoich dolegliwosci, dokladnego zbadania oraz wykonania podstawowej morfologii krwi i innych parametrow biochemicznych.
Na podstawie dobrze zebranego wywiadu - lekarz powinien podjac decyzje o skierowaniu do specjalisty w zaleznosci od najbardziej prawdopodobnej przyczyny dolegliwosci
Najczesciej dretwienie spowodowane jest niewlasciwa dieta - niedoborem witamin z gr B, wapnia i magnezu, spozywaniem duzych ilosci kawy i herbaty. Takze dlugie siedzenie w jednej pozycji powoduje zaburzenia krazenia w obrebie konczyn gornych czy dolnych przyczyniajac sie do w/w objawu.
Niekiedy oparzenie lub odmrozenie powoduje uszkodzenie przewodnictwa nerwowo-miesniowego - dajac efekt dretwienia.
Jest objawem niektorych jednostek chorobowych - RZS, choroby zwyrodnieniowej stawow (tu wskazana wizyta u reumatologa) lub zespolu ciesni nadgarstka, przepuklina krazka miedzykregowego lub dyskopatia (tu wskazana konsultacja neurochirurgiczna po wczesniejszym wykonaniu badan obrazowych).
Zachecam do wizyty u lekarza 1 kontaktu, opowiedzenie mu o swoich watpliwosciach oraz dokladnych okolicznosciach wystepowania dretwienia.

Witam serdecznie. Podany przez Pana problem wymaga pogłębienia wywiadu oraz podstawowego badania lekarskiego oraz w zależsności od podejrzewanej przyczyny leczenia w ramach poz (przy braku podejrzenia chorób przewlekłych) lub leczenia pod opieką neurologa/ortopedy/reumatologa. Wypadanie przedmiotów z może wskazywać na ucisk na nerw w przebiegu neuropatii uciskowych takich jak np. zespół cieśni nadgarstka lecz także na ucik na wyższym poziomie np. w przebiegu dyskopatii