Moze,ktos bedzie potrafil mnie uspokoic, bo nie wiem juz co myslec nigdy nie mialam podobnej sytuacj

1 odpowiedzi
Moze,ktos bedzie potrafil mnie uspokoic, bo nie wiem juz co myslec nigdy nie mialam podobnej sytuacji.
Otoz jestem po porodzie 10 mc- porod byl w sierpniu 2019, pierwsza miesiaczke dostalam 27 wrzesnia i trwala ona do 5.10, nastepna 22.11 do 6.12, pozniej od 04.01 do 23 01, w lutym od 15 do 24, w marcu od 22 do 28 w ookwietniu mialam miesiaczke od 22 do 30. W maju natomiast pojawila sie ona juz 9 i trwala do 22 maja. Pierwszw dni w maju byly bardzo skape- bardziej plamienie. Wedlug kalendarzyka dni plodne wypadaly od 23 do 30 maja, owulacja byla 29 maja lub 2 czerwca. Czy to jest mozliwe? Moje cykle sa bardzo nieregularne. Pobolewaly mnie 2 dni piersi i podbrzusze,raz mocniej raz mniej- jak na miesiaczke, ktora powinna pojawic sie niby12 czerwca. 8,9 i 10 czerwca troszke plamilam-bardzo delikatnie,zabarwiony sluz i kilka kropli krwi. Do tego mam bialo mleczne uplawy. Zrobilam kilka testow ciazowych,ale wydaje mi sie,ze moze byc za wczesnie. Czy to moze byc ciaza? Czy podczas kazdego zaplodnienia pojawia sie krwawienie implantacyjne? Czy tydzien przed miesiaczka moge miec tkliwe piersi? Nigdy nie mialam podobnej sytuacji i bardzo sie martwie,czy aby napewno wszystko jest w porzadku, a na wizyte do ginekologa niestety musze poczekac. Dodam,ze staramy sie o dziecko i nie martwi mnie ciaza- jesliby byla to bylabym szczesliwa, ale boje sie,ze moze to byc cos innego. 12 czerwca miala pojawic sie miesiaczka i sie nie pojawila, odczowam bol podbrzusza czasem krzyza jak na miesiaczke, ale wciaz jej brak :( co to moze oznaczac?Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam.
Wnioskując z daty, którą Pani podała pytanie zostało zadane już jakiś czas temu, a z jakiegoś powodu pozostało bez podpowiedzi.
Pozwolę sobie jednak na nie odpowiedzieć pomimo iż dla Pani może to nie mieć już na tym etapie większego znaczenia.

Testy ciążowe dostępne w aptece mają określoną czułość i na wczesnym etapie ciąży mogą jeszcze nie dawać wiarygodnej odpowiedzi. Ponadto podają one wynik jakościowy czyli odpowiadają na pytanie w kategoriach "tak / nie".
W razie wątpliwości należy wykonać badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi w badaniu laboratoryjnym. Po pierwsze jest to metoda o większej czułości już w początkowym etapie ciąży. Poza tym daje ono wynik ilościowy czyli opisany wartością liczbową. To z kolei pozwala orientacyjnie ocenić wiek ciąży oraz w porównaniu z kolejnymi oznaczeniami dynamikę przyrostu gonadotropiny kosmówkowej a co za tym idzie prawidłowość rozwoju ciąży.
Jest to nadal metoda, której wynik warto omówić z ginekologiem jednakże daje więcej informacji niż zwykły test ciążowy.

Ostatecznie trwające od wielu miesięcy starania macierzyńskie warto omówić z lekarzem podczas wizyty ginekologicznej gdyż mogą wymagać poszerzenia diagnostyki zarówno Pani jak i partnera.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.