Na początku czerwca przebyłam rwe kulszową. Nastąpiło porażenie nerwu strzałkowego. Nie mogę stanąć

2 odpowiedzi
Na początku czerwca przebyłam rwe kulszową. Nastąpiło porażenie nerwu strzałkowego. Nie mogę stanąć na pięcie, unieść palców ku górze. Skóra na wierzchu stopy jest zdrętwiała. Na początku lipca miałam discektomia odcinka L4/L5. Ból ustąpił i czuję się zdecydowanie lepiej ale porażenie nie ustąpiło. Nie jest to porażenie które uniemożliwia chodzenie ale odczuwam wyjątkową wrażliwość zdrętwiałej skóry. Wiem że jest to pewnien paradoks ale mimo tego odrętwienia odczuwam dyskomfort dotykając stopę w tym miejscu tak jakby skóra była poparzona. Czeka mnie rehabilitacja niedługo, neurochirurg powiedziała że być może porażenie nie ustąpi. Czy to czucie bólu skóry jest normalne? Czy ustąpi kiedykolwiek?
Allodynia tzw. przeczulica i niedowład w zakresie n. strzałkowego wymagają leczenia farmakologicznego i rehabilitacyjnego. Przy odpowiednio stosowanej terapi udaje się uzyskać całkowitą poprawę lub dużego stopnia. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Tak to uczucie bólu jest normalne, związane zapewne Z uszkodzeniem nerwów czuciowych nie tylko ruchowych . Jeśli PANI jest po operacji I nadal niedziela pozostał I dyskomfort stopy jako wynik uszkodzenia czuciowych nerwów to fakt zostaje codzienna rehabilitacja domową żeby usprawnić ruchowo stopę na ile to możliwe I ambulatoryjna, szpitalna itp ale powinna pani korzystać z tego.jesli dyskomfort stopy chodzi o nadwrażliwość pieczenie mówienie itp jest bardzo uciążliwe włącza się leki TJ przy neuropatiach ale jak włączyć I dawkowac to musi pani neurologa odwiedzić często stosuje gabapentyne pregabaline ale dawkę sposób wprowadzania I zwiększania dawki powinien ustalic neurolog .

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.