Na podstawie USG stawu kolanowego zdiagnozowano u mnie tendinopatie więzadła pobocznego przyśrodkowe

1 odpowiedzi

Na podstawie USG stawu kolanowego zdiagnozowano u mnie tendinopatie więzadła pobocznego przyśrodkowego, zapalenie gęsiej stopki i chondromolację 2 stopnia kłykci i rzepki. Nigdy nie odczułem konkretnego urazu w tym kolanie, natomiast zdecydowanie było ono mocno forsowane podczas wielu lat uprawiania sportu. Jeśli chodzi o odczuwaną dolegliwość, to często po dłuższej jeździe samochodem,kiedy staw jest zginany i prostowany odczuwam "tarcie" w kolanie, które po pewnym czasie zamienia się w drobny ból,natomiast po skończonej jeździe i wyjściu z auta czuję konkretny ból w okolicy charakterystycznej właśnie dla zapalenia gęsiej stopki, kolano jest również nieprzyjemnie "zesztywniałe" w jego przyśrodkowej okolicy. Nie określiłbym tego bólu jako mocny,ale zaczyna być dokuczliwy, poza tym wcześniej tego nie odczuwałem. Odczuwam również spory "luz" w przyśrodkowej części kolana związany z mocny naciągnięciem więzadła. Jestem po serii ćwiczeń, które miały poprawić biomechanikę i odciążyć ten staw. Trochę pomogło,ale dolegliwość cały czas się pojawia. Chciałem prosić o podpowiedzi, jakie dalsze leczenie w tym przypadku będzie najlepsze ? Może jakieś propozycje leczenia farmakologicznego ? Słyszałem o o leczeniu osoczem bogatopłytkowym ? Czy przy takiej diagnozie jest to zasadne? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki i pozdrawiam.
Objawów jest dosyć dużo. Opisane chondromalacje oraz "tarcie" w stawie stanowi realne zagrożenie rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Luz po stronie przyśrodkowej może powodować wzmożoną pracę zginaczy, co będzie powodowało ból w przyczepie "gęsiej stopki" . Trudno jednak w taką niestabilność uwierzyć bez urazu. Może to bardziej objawy z łąkotki? Myślę, że należy się diagnostyka Rezonansem i porządne zbadanie przez ortopedę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.