Na skutek warunków w pracy zaczęłam poważnie chorować, ( astma , podejrzenie o zapalenie pęcherzyków

1 odpowiedzi
Na skutek warunków w pracy zaczęłam poważnie chorować, ( astma , podejrzenie o zapalenie pęcherzyków płucnych) zgłosiłam sprawę do komórki bhp i uruchomiono procedurę związaną ze stwierdzeniem choroby zawodowej ( wyniki, lekarze ect.) Sprawa okazałam się chyba dość trudna ponieważ lekarz medycyny pracy w moim mieście, po swoich analizach i badaniach i "dochodzeniach" odesłał sprawę do Instytutu Medycyny Pracy, Klinika Chorób Zawodowych w Łodzi. Jako, że czas od początku tego "tego zdarzenia ", do czasu kiedy tydzień temu dostałam pismo z Łodzi o stawienie się w szpitalu był dość długi około 3 lat zaistniały pewne zmiany w moim życiu. Prawdopodobnie już na wstępie była nie do końca prawidłowa diagnoza albo tych nakładających się na siebie chorób dróg oddechowych było zbyt wiele aby dokładnie to sprecyzować. Okazało się że stan płuc się poprawił ( jest nawet dobry) natomiast na skutek ciągłego drażnienia błony śluzowej miałam w tym czasie dwukrotną operację usuwania brodawczaka odwróconego. Czy jest sens jechać teraz na te badania do Łodzi. Czy oni będą teraz zainteresowani zrobieniem mi badań pod kątem wpływu czynników szkodliwych w pracy na rozwój brodawczaka, jako choroby zawodowej , jeśli to nie było zgłoszone 3 lata temu jako choroba zawodowa ?
Warto każdą sprawę podejrzenia choroby zawodowej wyjaśnić do końca. Stwierdzenie choroby zawodowej to wyższy zasiłek chorobowy, odszkodowanie z ZUS'u i możliwość dochodzenia odszkodowania od pracodawcy. Chociaż alergia dróg oddechowych niekiedy wygasa z biegiem czasu, dzisiejszy lepszy stan zdrowia nie gwarantuje stałej poprawy. Rozstrzygające badania w tym przypadku mogą być przeprowadzone jedynie w Klinice Chorób Zawodowych.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.