Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że chodzi o 3 letnie dziecko. Córka od dwóch tygodni zaczęła uczęszc

1 odpowiedzi
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że chodzi o 3 letnie dziecko. Córka od dwóch tygodni zaczęła uczęszczać do przedszkola. Pierwsze dwa dni szła z radością, kolejnego dnia otrzymałam od wychowawcy informacje, że córka bardzo się zdenerwowała kiedy odmówili pójścia na plan zabaw, do tego stopnia że Panie nie potrafiły jej uspokoić. Od tego momentu córka codziennie płacze, że nie chce pójść do przedszkola, że panie na nią krzyczą. Kolejną sprawą jest to, że od kiedy poszła do przedszkola jej zachowanie bardzo się zmieniło. Krzyczy, wpada w straszny szał bez powodu. Bije mnie, szarpie, przy tym robi się cała czerwona i strasznie krzyczy. Poza tym, od tygodnia panicznie się boi przebywać w ciemności, mówi że czeka na nią duża czarna gąsienica, która jej nie lubi i ugryzie. W takim ataku paniki nie jestem w stanie jej uspokoić, przeraźliwie krzyczy, płacze, ucieka na ręce i nie chcę się ruszyć chwilami trzęsie się ze strachu, drapie po całym ciele. Robi tak, gdy zaczyna robić się ciemno. Jesteśmy umówieni na wizytę do psychologa dziecięcego ale chciałabym jak najszybciej otrzymać jakiekolwiek wskazówki czym coś takiego może być spowodowane. Pozdrawiam
Rozumiem, że obecna sytuacja z Pani córką może być bardzo trudna i niepokojąca. Zachowania, które opisuje Pani, są z pewnością bardzo wymagające i mogą budzić wiele zmartwień.

Przede wszystkim, dobrze, że umówiła się Pani na wizytę do psychologa dziecięcego. Specjalista ten będzie w stanie przeprowadzić dokładną ocenę i zaproponować odpowiednie wsparcie.

W przypadku nagłych ataków lęku i paniki, ważne jest, aby zachować spokój i starać się dziecku towarzyszyć, nie bagatelizując jego strachu. Wizyta u specjalisty pomoże zidentyfikować potencjalne źródła tych trudności i skierować na odpowiednie ścieżki terapeutyczne.

Pamiętajmy, że każde dziecko jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Warto być otwartym na sugestie i wskazówki specjalisty.

Życzę Pani i Pani córce dużo siły i wytrwałości w tym trudnym czasie.