Na wstępie powiem że odkąd pamiętam miałam problemy z zębami. Kilka lat temu miałam stan zapalny zęb

1 odpowiedzi
Na wstępie powiem że odkąd pamiętam miałam problemy z zębami. Kilka lat temu miałam stan zapalny zęba następnie stomatolog wykonał leczenie kanałowe. Po około pół roku ząb się wykruszyl i pozostał sam korzeń. Do dnia dzisiejszego w tym miejscu mam widoczne białe kropeczki taki biały nalot się zrobił. Boję się iść do stomatologa żeby mi to zrobił ponieważ kiedyś mi powiedziano że to będzie musiał zrobić chirurg stomatologiczny. I moje pytanie brzmi następująco czy przez to mogę mieć nieprzyjemny zapach z ust ? Przebiega to bez ozobiawowo.Czy przez ten czas mogło się nadziać coś złego w moim organizmie? Jeszcze na koniec wspomnę, że każdy ząb który był leczony kanałówo po jakimś czasie wypadła. A przy ściągnięciu kamienia ból zębów i dziąseł był nie do zniesienia. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu ponieważ nieprzyjemny zapach bardzo mocno mi dokucza
Witam, Stan który Pani opisuje wymaga niezwłocznej interwencji ząb otwarty żywy czy martwy jest narażony na środowisko jamy ustnej co powoduje jego destrukcje, długotrwałe takie narażenie może spowodować stan zapalny przewlekły czy ostry w obrębie tkanek włączając dziąsła, inne zęby czy kość to rzutuje na cały organizm ponieważ droga krwiopochodna każdy stan zapalny w jamie ustnej jest rozprowadzany. Nadwrazliwosc pozabiegowa po usunięciu kamienia jest zjawiskiem normalnym jednak niekoniecznie musi tak być odpowiednio wypolerowana pow zębów oraz zabiezpieczona i ewentualnie konkretne preparaty do pielęgnacji po zabiegu powodują brak tego problemu, kamien nazębny to stwardniała płytka nazębna czyli stwardniały taki biały nalot który mamy na zębach czy języku i powinnismy go usunac dokładnie każdego dnia tak rano i wieczorem do uzyskania gładkości zębów. Jeśli za długo zalega pod wpływem wapnia w ślinie twardnieje i osadza się na tkankach i można go usunac tylko profesjonalnie w gabinecie. Zarówno otwarty ząb, kamien osad (od produktów barwnikowych kawa herbata tytoń itd) powoduje nieprzyjemny zapach, nieużywanie nici i zaleganie resztek pokarmowych płytki nazębnej pomiędzy zębami powoduje nieprzyjemny zapach, ubytki próchnicowe również nie mycie języka również. Nieprzyjemny zapach może również pochodzić z innych źródeł jednak jest to najczęstsze o których napisalam. Płukanie jamy ustnej nie może być zastępowane mechanicznym myciem szczotka ponieważ płytkę nazębna można usunac tylko mechanicznie można płukać jeśli pacjent potrzebuje ale pod kontrola lekarza żeby nie nabawić się np grzybicy. Skoro był problem z zębami od dawna musiały zaistnieć czynniki które przyczyniły się do stanu jaki Pani opisuje. Dieta bogata w cukry w tym ziemniaki ryz duża ilość pieczywa, pokarmy oblepiające takie jak chipsy chrupki pokarmy kleiste. Zła higiena nieoodpowiednia - dużo zakamarków jamy ustnej, do których ciężko dotrzeć. Myśle ze należy udać się do stomatologa żeby pokazał jak prawidłowo indywidualnie dbać o jamę ustna jakich past, szczoteczek oraz innych produktów uzywac aby wyeliminować próchnicę oraz inne choroby jamy ustnej. Ewentualnie jeśli lekarz dentysta wykluczy stomatologiczne przyczyny skieruje do lekarzy innych specjalizacji aby wykluczyli inne problemy. Moi pacjenci wiedza co i jak zrobić żeby przychodzić na przegląd co pół roku po wyleczeniu bez konieczności dalszego leczenia. Jeśli stosują się do zaleceń jest to bezproblemowe. Czasem przy nieuwadze czy biegu w ciągu dnia pojawia się kamien czy osad I trzeba je usunac, czasem konieczna jest tylko profilaktyka. Da się to osiągnąć ale bardzo duża rola jest pacjenta aby w domu Zalecał się do wskazań i zmienił nawyki. Trzeba wiedzieć jak. Pozdrawiam serdecznie proszę pamiętać ze jest to tylko porada i nic nie zastąpi badania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.