Nadciśnienie rozkurczowe

3 odpowiedzi
Witam. Chciałem zapytać bo od jakiś dwóch miesięcy mam podwyższone ciśnienie rozkurczowe rzuciłem 3 miesiące temu papierosy od tego czasu alkohol spożywalem bardzo sporadycznie bo na drugi dzień miałem straszne bóle karku i ciśnienie 139/105. W normalne dnie kiedy wstaje ciśnienie mam 135-139/95-100. Dodam, ze po wstaniu z łóżka rozchodzeniu tak po 20 min ciśnienie się normuje 135/88-90, ale zawsze po wstaniu i po 5 min odpoczynku cisnienie mam 130/100. Po przebudzeniu tez zalozwazylem ze mam uczucie drętwienia policzków czasami trwa to godz i przestaje czasami łapie mnie to co dwie h. A czasami tylko raz dziennie. Mam 31 lat 178 cm wzrostu 90 kg. Najbardziej niepokoji mnie ten poranny ból głowy między karkiem a potylica w tym dołku pod czaszka. Ból nasila się przy schylaniu. Ciśnieniomierz mam bardzo dobrej jakość polecany przez instytut kardiologiczny naramienny
Stwierdzenie podwyższonych wartości rozkurczowego ciśnienia tętniczego nawet przy prawidłowym ciśnieniu skurczowym pozwala na rozpoznanie nadciśnienia tętniczego _ typ rozkurczowy. Aby potwierdzić rozpoznanie należy wykonać całodobowy pomiar ciśnienia tzw holter ciśnieniowy ABPM. Po potwierdzeniu rozpoznania należy włączyć leki działające rozszerzająco na naczynia tętnicze, bowiem to właśnie podwyższony opór obwodowy jest przyczyną podwyższonych wartości ciśnienia rozkurczowego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę założyć holter ciśnieniowy ABPM, wykonać morfologię, kreatyninę, potas, badanie moczu, TSH, glukozę, kwas moczowy, ALT, EKG i zgłosić się do specjalisty (hipertensjolog)
W celu weryfikacji rozpoznania nadciśnienia tętniczego oraz podjęcia leczenia hipotensyjnego proponuję na początek wykonać holter ciśnieniowy (ABPM).

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.