Nagłe pogorszenie widzenia i ból oczu

4 odpowiedzi
Witam. Od 3 tygodni mam problem z nieostrym widzeniem, światłowstrętem i bólem gałek ocznych. Na ogól widzę dobrze - przedmioty, kształty, kolory. Problem jest z literami na komputerze czy książce - są nieostre bez względu na rozmiar czcionki. Miałam wykonywane podstawowe badania okulistyczne - dno oka, ciśnienie, pole widzenia, topografia, sprawdzanie wady (aktualne szkła są dobrze dobrane, od małego mam astygmatyzm -4,25 i -3,75). Wszystkie badania wyszły dobrze. Poza tym wykonywałam też rezonans głowy i neurologicznie również w porządku. Okulistka przepisała mi Tropicamidum na noc i stosuję go od 10 dni (podejrzeniem jest skurcz akomodacyjny ale to tylko domysł). Na razie krople nic nie pomagają a ja nie wiem co mam dalej robić. Nie jestem w stanie przez to pracować bo po o 15 minutach przy wysilonym patrzeniu w monitor zaczynają mnie boleć oczy i głowa.
Witam
skurcz akomodacji jest chorobą cywilizacyjna podobnie jak chore kręgosłupy czy cukrzyca typu 2. Wynika ze stylu naszego życia i rodzaju pracy.
Nasze oczy nie są przystosowane do pracy do bliży, a odległość od monitora to zazwyczaj 60-70 cm czyli bliż wzrokowa.
Obsereuje wielu takich pacjentow szczegolnie z zaburzeniami konwergencji i zezami rozbieżnymi.
Co 15 min popatrzeć na przedmiot daleki lub zamknąć oczy na 15 sekund...
Krople także sa zalecane, ale nie każdemu damy rade pomóc.

pozdrawiam
AM

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam czy były badania w kierunku chorób tarczycy . Czy ma Pani inne doleglwości ze strony skóry . Proponowałabym spróbować oznaczyć poziom Vit B2 .. Czy moze jadła Pani jakieś niezbadane mięso ? Pozdrawiam
Dzień dobry
Przeprowadzone dotychczas badania były dość szczegółowe i wygląda na to iż nie ma poważnych odchyleń od normy. Światłowstręt , o którym Pan/Pani wspomina z regóły sugeruje uszkodzenie rogówki, ale gdyby trwał tak długo doprowadziłby do jej zapalenia i uszkodzenia. Byćmoże jest to nadwrażliwość na światło , która ja dobie wszechobecnej cyfryzacji stała się wręcz powszechnym objawem u osób długo pracujących przy komputerze. Nie bez znaczenia są równiż leki czy suplementy przyjmowane przez pacjenta a także styl życia, dieta stres.Bardzo istotną kwestią jest dobrze zebrany wywiad z pacjentem.
Pozdrawiam Alicja Błażej-Waśkiewicz
proszę stosować się do zaleceń lekarza, jeżeli objawy nasilają się, należy ustalić kontrolna wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.