Nerka prawa wielkosci w osi dlugiej do 89mm okolomiedniczkowo obecny zlog wielkosci do 8mm -print ne

2 odpowiedzi
Nerka prawa wielkosci w osi dlugiej do 89mm okolomiedniczkowo obecny zlog wielkosci do 8mm -print nerka o zatartej strukturze pozaciaganym obrysie zew printy 1-2 nerka lewa wielkosci do 145x56 o typowej budowie -print wskazane poszerzenie diagnostyki ukladu moczowego a wszczegolnosci nerki prawej ostatnio lekarz zrobil mi usg gdyz od kwietnia boli mnie pod zebrem prawym lecze sie na nadcisninienie jestem kobietom w wieku 31 lat nie mam nadwagi czy jest szansa aby kamien 8mm urodzic samemu nie wiem jaki to jest typ kamienia dopiero zaczynam poszerzac diagnostyke a lekarz urolog dopiero w sierpniu a martwie sie czy on jest grozny ,szybko rosnie
Mało prawdopodobne, że wydali Pani złóg sama. Już wcześniej Pani napisałem, trzeba Panią zbadać. Prawdopodobnie trzeba będzie wykonać tomografię komputerową

Dzień dobry.

Jeżeli ma Pani dolegliwości bólowe w tej okolicy to należy poszerzyć diagnostykę (np. urografia, tomografia komputerowa bez kontrastu). Ogólnie wydalenie złogu 8mm. jest możliwe, ale jest to sprawa osobnicza i zależy m.in. od budowy ukł. moczowego. Więcej będzie można powiedzieć po wykonaniu badań obrazowych.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec