nerwica a niskie ciśnienie i puls

7 odpowiedzi
mam nerwicę lękową i depresję.45 lat ,mężczyzna.biorę od 3 tygodni asertin ,1 tabl rano.mam zawroty głowy ,ciągła senność,zmęczenie,niski puls około 55,niskie ciśnienie ok 108/65.nadal mam napady lęku i płaczu. czy takie objawy może powodować sama nerwica i depresja , czy może przyjmowany lek ? czy to może być całkiem inne schożenie ?
Witam, opisywane przez Pana objawy mogą mieć zarówno charakter nerwicowy, jak i towarzyszyć/niekiedy nasilać się w początkowej fazie leczenia lekami przeciwdepresyjnymi. Różnicujący jest czas wystąpienia w/w objawów - czy podobne objawy były obecne przed rozpoczęciem leczenia czy pojawiły się dopiero po jego włączeniu. Jeżeli pojawiły się po rozpoczęciu leczenia farmakologicznego - ich nasilenie powinno stopniowo ustępować. Jeżeli obraz choroby jest niezmienny - być może konieczne będzie zwiększenie dawki leku lub zmiana na inny preparat o lepszym profilu tolerancji. Każdorazowo wskazana jest wizyta kontrolna po 4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Na początku leczenia lekarz prowadzący powinien również ocenić ogólny stan Pana zdrowia i ewentualnie zlecić badania kontrolne. Pozdrawiam

Witam.
Proszę szybciej skonsultować się z lekarzem prowadzącym celem oceny dawkowania lub zmiany leczenia. Ponadto sugeruję wykonać badania z krwi - m.in. glukoza, jony ( asertin powoduje spadek sodu, którego niedobór powoduje osłabienie, spadek akcji serca !) morfologię, zalecane wykonanie hormonów tarczycy oraz proszę wykonać EKG.
Pozdrawiam.
Podane objawy mogą być związane z jednostkami chorobowy wskazanymi przez Pana lub z działaniami niepożądanymi zastosowanego leczenia. Z opisu nie wiemy czy ma Pan inne choroby towarzyszące i inne. W związku z tym zachęcam do skonsultowania powyższych u Pana lekarza prowadzącego.
BB
Podane objawy mogą być związane z Pana chorobą jak również działaniami niepożądanymi Sertraliny, którą przyjmuje już Pan 3 tydzień. Są one znane oraz występują relatywnie często. Zachęcam do kontaktu z Pana lekarzem prowadzącym, który - w razie ewentualnej korekty leczenia - będzie mógł wziąć pod uwagę inne towarzyszące choroby oraz parametry biochemiczne.
AP
Jak najbardziej, objawy które Pan wymienił mogą wystąpić po sertralinie. Jeżeli utrzymują się tak długo i łączy je Pan z rozpoczęciem terapii najprawdopodobniej trzeba zmienić lek. Proszę skonsultować to ze swoim psychiatrą. Pozdrawiam.
NIe sposób na podstawie tak krótkiego opisu odpowiedzieć na ważkie pytania.
Nie wiem:
1. W jakiej dawce przyjmuje Pan Asertynę?
2. Czy przed nią zażywal Pan inne leki przeciwdepresyjne?
3. Kiedy pojawiały się opisane objawy po tych 3 tygodniach? Wcześniej?
4. Na jakie inne schorzenia Pan choruje?
W sumie , jak zwykle, proponuję najpierw przedyskutować te problemyu z lekarzem leczącym!
Nie bagatelizowałbym tych objawów. Jeśli są to, a mogą być, objawy uboczne leku, to lekarz leczący może zmienić dawkę lub lek. Może trzeba wykonać jakieś inne badania: kardiologiczne, endkrynologiczne? A morfologia krwi? Poziom żelaza i elektrolitów?
Chyba lepiej skontaktować się z najbliższymi lekarzami. Rodzinnym? Psychiatrą?
Powodzenia
Witam Pana.
W pytaniu brakuje dawki Asertinu, przypuszczam, że przyjmuje Pan 50mg. Ten lek w takiej dawce ( jak również w docelowej czyli 100mg/24h) jest bardzo bezpieczny nawet dla osób które chorują na choroby sercowo- naczyniowe. Pozostaje zastanowić się na ewentualną modyfikacją farmakoterapii. Co do innych schorzeń to proszę mieć na uwadze, iż jedynie lekarz w osobistym badaniu może wykluczyć lub potwierdzić schorzenia somatyczne ( wykorzystując do tego również badania dodatkowe). Uspakajam jednak, iż Asertin to lek bezpieczny.