nerwica lekowa

3 odpowiedzi
Witam Panią. Piszę w związku z problemem z którym boryka sie moja narzeczona. Od pewnego czasu miewa napady tak zwanej nerwicy lękowej (określił to lekarz z pogotowia medycznego)
Zdarza sie to coraz cześciej. Ja jako narzeczony zauważyłęm w jej zachowaniu pewne zmiany, zaczeła sie wszystkiego bac ma lęki przed wyjściem do sklepu poprostu nie ukrywam faktu ze zaczyna mnie to powoli przerażać bo nigdy w jej życiu wczesniej nie było takich sytuacji. Zaczełą chodzić na psychoterapie ale obawiam sie ze to nie wystarczy, Wiec postanowiłem napisac do Pani z ogromna prośba o pomoc.
BArdzo zależy mi zeby ja z tego wyleczyc jak najszybciej. Co Mamy robic dalej?
Witam. Zaburzenia lękowe bardzo często utrudniają i upośledzają funkcjonowanie. Psychoterapia jest skuteczną formą leczenia jednak efekty jej są widoczne po wielu tygodniach, żeby nie napisać miesiącach. Szybszy efekt przynosi farmakoterapia i w nasilonych zaburzeniach należy z niej skorzystać i potraktować jako równoległe leczenie do psychoterapii. Warto więc skorzystać z pomocy psychiatry. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam Pana. Objawy, które Pan opisuje u narzeczonej rzeczywiście mogą sugerować, że Pana narzeczona cierpi na zaburzenia lękowe z napadami paniki(czyli nerwicę lękową). Proces terapeutyczny tego zaburzenia może przebiegać bardzo różnie, u każdego pacjenta indywidualnie. Głównymi metodami leczenia są psychoterapia i farmakoterapia. W procesie psychoterapii poprawa objawowa pojawia się nieco później niż po lekach,które działają szybciej. Obie metody są skuteczne i możnaby stosować je oddzielnie lub jednoczasowo. Jeżeli nasilenie objawów jest na tyle duże, że znacznie pogarsza lub wręcz uniemożliwia codzienne funkcjonowanie pacjenta, należy zastosować leki, ponieważ w leczeniu chodzi o poprawę komfortu życia pacjenta. Myślę, że Pana narzeczona powinna kontynuować psychoterapię i skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który oceni, czy w Jej przypadku leki są konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, skoro leczenia psychologiczne okazało się niewystarczające. Najprawdopodobniej psychiatra zleci farmakoterapię tych zaburzeń.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.