nerwica po zawale

1 odpowiedzi
mam problem z powrotem do pracy , którą straciłem po zawale , czuję się niepotrzebny , mam nagle dużo wolnego czasu ,muszę znależć cel w życiu
Dzień dobry,
Przewartościowanie życia to częsty cel u osób doświadczających nagłej utraty zdrowia, jak np. w przypadku zawału. Problemy kardiologiczne jak i przewlekłe niosą ze sobą konsekwencje długoczasowe towarzyszące przez całe dalsze życie. To można traktować jako przeszkodę ale też i szansę na przyjrzenie się swojemu dotychczasowemu życiu. Pan widzi potrzebę zmiany. Poczucie straty po zawale którego Pan doświadczył może nieść poczucie pustki. Akceptacja siebie w roli pacjenta , czy to w szpitalnym łóżku czy nagle zależnej od innych, może być trudna dla osoby do tej pory niezależnej, aktywnej i nieść obniżenie poczucia pewności siebie. Ma Pan teraz dużo wolnego czasu co znowu można widzieć jako szansę odzyskanego czasu dla siebie. Z drugiej strony chce pan szybko powrócić do pracy. Czy po to by odzyskać pracę? Czy poczucie samospełnienia czy poczucia własnej wartości ? Czy uznanie w oczach innych czy swoim? Co poprzez szybki powrót do pracy chce Pan uzyskać, czy może odzyskać? Może przez poczucie bycia potrzebnym innym Pan miał poczucie wiary w siebie, swoje silne ego. Co teraz Pan utracił, gdyż role się odwróciły. Można ten czas wykorzystać na przyjrzenie się sobie i takie przewartościowanie, które daje poczucie własnej wartości i satysfakcję bez konieczności bycia dla innych. Może przez bycie potrzebnym przede wszystkim sobie, odzyska Pan spokój wewnętrzny i nadzieję na nowy cel który nada sens drugiej części Pana życia? Psychoterapia jest właśnie takim procesem przyglądania się sobie, jakiego Pan potrzebuje dla siebie.
Zachęcam i zapraszam,
Iwona Rutkowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.