neurolog czy laryngolog
4
odpowiedzi
Witam,
do jakiego lekarza specjalisty się udać laryngologa czy neurologa, mam kłopoty z równowagą, które to utrzymuję się przez dłuższy czas (powyżej m-ca) i potem jest ok
do jakiego lekarza specjalisty się udać laryngologa czy neurologa, mam kłopoty z równowagą, które to utrzymuję się przez dłuższy czas (powyżej m-ca) i potem jest ok
Wskazana konsultacja neurologiczna. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dość tajemnicza sprawa - co to znaczy ,,kłopoty z równowagą"? Należy rozumieć, że zaburzenia równowagi utrzymują się około miesiąca i przez ten okres Szanowny Pacjent leży w łóżku, nie wstając żeby nie upaść na ziemię? Czy jednak można utrzymać się w pionie, czyli stać i chodzić? Jeżeli da się funkcjonować to są to raczej zawroty głowy, a nie zaburzenia równowagi. W związku z tym radzę zacząć od laryngologa. Najlepiej znaleźć oddział, na którym wykonywane są dokładne badania np. elektronystagmografia i liczne inne testy dot. błędnika. Takie oddziały znajdują się najczęściej w szpitalach akademickich. Jeżeli okaże się, że problem jest natury neurologicznej, będzie potrzebna taka konsultacja.
dr Andrzej Żytkowski
dr Andrzej Żytkowski
Na to pytanie nie można udzielić precyzyjnej odpowiedzi, bo co to znaczy problem równowagą, jest to dosyć ogólne sformułowanie.
Zawroty głowy? poczucie niestabilności? w jakich sytuacjach itd itd...
W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Zawroty głowy? poczucie niestabilności? w jakich sytuacjach itd itd...
W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma ich charakterystyka; charakter (wirowanie, poczucie niestabilności), czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące, wiek, inne choroby, przyjmowane leki itd... itd…
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
Wybór specjalisty zależy od tego, jaki rodzaj kłopotów z równowagą ma pacjent, dlatego potrzebny jest znacznie dokładniejszy wywiad. Lekarz zada Pani/Panu pytania dotyczące: problemów z poruszaniem się, codziennym funkcjonowaniem, utrzymaniem pionowej postawy, wykonywaniem podstawowych ruchów, ich nasilenia, a także obecności innych objawów takich jak ból, zawroty głowy, nudności, wymioty, słyszenie szumów. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym wywiadzie skieruje Panią/Pana do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.
Podobne pytania
- Witam. Od kilku miesięcy mam problem z zawrotami głowy. Pojawiły się one nagle i przeważnie występują wieczorami, ale czasem też w ciągu dnia. Czasami są dni, kiedy nie czuje tego kręcenia. Wygląda to tak, że zakręci mi się mocno w głowie i przechodzi. Natomiast po chwili zostaje delikatnie uczucie…
- Mama została przewieziona z domu do Zielonej Góry , tam zrobiono jej TK i lek. Neurolog stwierdził że z braku miejsc może być leczona na oddzielnym wewnątrzym w Zielonej Górze. Mama ma też duże wole tarczycy niedoczynność , (mówią ze jeszcze takiego nie widzieli ) stan jest poważny tak mi powiedział…
- Okropne bóle i zawroty głowy, brak sił, nudności, omdlenia, stan zdrowia z dnia na dzień coraz bardziej się pogarsza. 2 tygodnie temu zemdlałam w windzie, gdzie mocno uderzyłam sie w głowę. Trafiłam kilka dni później do szpitala, z narastającymi bolami głowy. Miałam robione dwa TK głowy i EEG, które…
- Witam Czy człowiek po udarze niedokrwiennym, może być leczony na oddz. Wewnetrzym tak stwierdził lek.neurolog Nie wiem czy mam zabrać z tamtą mamę ? Każą czekać ... Proszę o pomoc
- Dzień dobry. W badaniu MR głowy wskazano: W obu półkulach mózgu widocznych kilka pojedynczych ognisk (największe o śr. 4 mm przykomorowo na poziomie trójkątów komór bocznych), hiperintensywne w obrazach T-2 zależnych i sekwencji FLAIR - odp. ogniskom niespecyficznej demielinizacji. Poszerzone przestrzenie…
- Witam, mam 20 lat, studiuje i weekendami pracuje. Od roku mam kłopoty z pamięcią, tj. nie pamiętam co się działo i co robiłam dnia poprzedniego (dopóki ktoś mi go nie opowie-wtedy zaczyna mi się przypominać), kiedy o czymś mówię często zdarza mi się zapomnieć o czym w ogóle mówię. Badanie morfologiczne…
- Witam, Od 8 dni spóźnia mi się miesiączka, mimo że zawsze dostawałam na czas (nawet w czasie stresu czy podróży). Obecnie nie przeżywam żadnego stresu, ponad tydzień temu natomiast odbyłam podróż dosyć intensywną/męczącą, ale nie zmieniałam strefy czasowej ani klimatu. Nie odczuwam też bólu jajników…
- Witam Dokuczają mi bóle pleców w okolicy lędźwiowej. Bóle występują raczej miejscowo. Miałem robione RTG pleców lecz ono nic nie wykazała, USG brzucha - też nic nie wykazała. Poza tym chodziłem do fizjoterapeutki na masaże i nastawianie kręgosłupa ale nic to nie dało a może i bardziej podrażniło, Pani…
- Witam, Czy bardzo bolesne miesiączki, które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować są powodem do niepokoju? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Dodam że jestem dość młoda i miesiączki są bardzo nieregularne.
- Witam,mam 18 lat,tiki występują odkąd skończyłam 10 lat,,zaczęło się od delikatnych tików,trzaskanie nogą o nogę, wciąganie brzucha , a obecnie mam tiki:mocne zaciskanie oczu,wciąganie brzucha,krzyczenie na całe gardło,zaciskanie mocno zębów,marszczenie brwi,napinanie mięśni całego ciała, chrząkanie,szczekanie,kwiczenie,rzucanie…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.