Nie gojąca się rana na podudziu.

1 odpowiedzi
Mój tato (82 lata) choruje na niewydolność krążenia prawokomorową. Ma lekkie obrzęki na podudziach. Skóra na podudziach ma kolor ciemnoczerwony i jest cieńsza i delikatniejsza. 20 dni temu zrobił się tacie na jednym podudziu, tuż nad stawem skokowym, pęcherz. Tato sam go sobie przekuł jałową igłą i zakleił to plasterkiem. Jak odrywał ten plasterek, to niestety, ale plasterek ten odszedł razem z naskórkiem. Razem z tatą robimy opatrunki na tą ranę. Niestety od tego momentu rana ta się nie zagoiła. Stosujemy na zmianę octenisept i maść 2% detreomecenową. Za każdym razem świeże, nowe opatrunki 2 x dziennie: rano i wieczorem. Jak inaczej można leczyć tą ranę, aby się ona zagoiła? Będę Panu doktorowi wdzięczna, jak mi Pan doktor podpowie. Anna z Poznania
Ze względu na wiek i niewydolność krążenia naczyń obwodowych może być problem z zagojeniem tej rany. Warto, aby ją obejrzał lekarz, można dołączyć okłady z kwasu bornego (jak nie będą podrażniać), być może antybiotyk doustnie, są też specjalne opatrunki na przewlekłe rany/owrzodzenia na k. dolnych do kupienia w aptece.