Nie mogę spać, budzę się kilkakrotnie, w sytuacjach stresowych - wymiotuję, mam biegunkę, oblewają m
2
odpowiedzi
Nie mogę spać, budzę się kilkakrotnie, w sytuacjach stresowych - wymiotuję, mam biegunkę, oblewają mnie zimne poty (tylko problem w tym, że po kilku godzinach dociera do mnie, że sytuacja była błaha, a stres ogromny). W okolicach serca czuję często przyszywający ból, ścisk i kłucie, najbardziej boli gdy nabieram powietrza, występuje on w okolicach serca. Bywają też silne napady bólu głowy - głownie lewa strona, okolice skroni, ucha. Leki przeciwbólowe nie pomagają ani na jedną dolegliwość, ani na drugą. Badał mnie kardiolog - wszystko dobrze, gastroskopia- wszystko dobrze. Kto może mi pomóc ? Neurolog ? Psychiatra ? Wykończę się
Witam. Objawy o których Pani/Pan pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani/Pan wyraźną ulgę. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi". Tu też wykluczono wiele chorób i zaburzeń, pozostaje wizyta u psychiatry. Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proponuję udać się do psychiatry! Mimo wszytko. Zdaje sobie sprawę z tego, że taka rada może budzić niepokój. Nadal wizyta u tego(tej) specjalisty(tki) budzi lęk. Boimy się pewnych chorób bardziej niż innych. Choroba psychiczna, podejrzenie jej, wywołuje przerażenie. Ale pójście do psychiatry to nie rozpoznanie. To propozycja uzyskania profesjonalnej pomocy w objawach trudnych do przeżywania. Ludziom z zaburzeniami lękowymi z somatyzacją nie trzeba mówić jakie to trudne.
A piszącemu(cej) ten list można pomóc.
A piszącemu(cej) ten list można pomóc.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.