Nie pije często, średnio raz na tydzień / raz na dwa tygodnie i zazwyczaj towarzyszy temu jakas okaz

4 odpowiedzi
Nie pije często, średnio raz na tydzień / raz na dwa tygodnie i zazwyczaj towarzyszy temu jakas okazja, lecz na imprezie potrafię mocno przesadzić z alkoholem, tak że nie pamiętam końcówki imprezy, co niejednokrotnie się wiąże ze zmiana zachowania na gorsze. Obiecuję sobie przed każdą imprezą, że tym razem będzie spokojniej, lecz zazwyczaj to mi się nie udaje.
Mam ostatnio sporo stresu związanego z życiem prywatnym i zawodowym, ale nie jestem pewien czy to moze miec wpływ. Proszę o poradę czy w moim przypadku warto się udać do psychologa czy moze psychoterapeuty. Pozdrawiam.
Dzien dobry. Pisze Pan o stresie zwiazanym z praca i zyciem osobistym. To moze miec bezposredni wplyw na spozywanie alkoholu. Warto udac sie do psychoterapeuty, ktory pomoze panu przyjrzec sie w jaki sposob funkcjonuje Pan w relacjach osobistych, zawodowych oraz w relacji z alkoholem. Pozdrawiam

Używki mogą być sygnałem, że z czymś sobie nie radzimy. Być może taki sygnał Pan dostrzegł i pojawiły się pytania. Zachęcam do skorzystania z porady konsultacyjnej u psychoterapeuty. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Możliwe , że pije Pan w sposób ryzykowny tzn. picie alkoholu nie pociąga za sobą aktualnie negatywnych konsekwencji, przy czym można oczekiwać , że konsekwencje te wystąpią w przyszłości, o ile destrukcyjny model picia alkoholu nie zostanie zmieniony. Możliwa w tej sytuacji jest sesja diagnostyczna ze specjalistą psychoterapii uzależnień w celu rozpoznania modelu picia. W tego typu sytuacjach występuje duża szansa skuteczności w pracy nad Programem Ograniczania Picia co może mieć również pozytywne przełożenie na radzenie sobie ze stresem.
Pozdrawiam,
Łukasz Krzysztoń
Witam, zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty ds. uzależnień, postawi on diagnozę i udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania. Pokieruje również w kwestii tego co dalej. Pozdrawiam