Nie pije często, średnio raz na tydzień / raz na dwa tygodnie i zazwyczaj towarzyszy temu jakas okaz

5 odpowiedzi
Nie pije często, średnio raz na tydzień / raz na dwa tygodnie i zazwyczaj towarzyszy temu jakas okazja, lecz na imprezie potrafię mocno przesadzić z alkoholem, tak że nie pamiętam końcówki imprezy, co niejednokrotnie się wiąże ze zmiana zachowania na gorsze. Obiecuję sobie przed każdą imprezą, że tym razem będzie spokojniej, lecz zazwyczaj to mi się nie udaje.
Mam ostatnio sporo stresu związanego z życiem prywatnym i zawodowym, ale nie jestem pewien czy to moze miec wpływ. Proszę o poradę czy w moim przypadku warto się udać do psychologa czy moze psychoterapeuty. Pozdrawiam.
Dzien dobry. Pisze Pan o stresie zwiazanym z praca i zyciem osobistym. To moze miec bezposredni wplyw na spozywanie alkoholu. Warto udac sie do psychoterapeuty, ktory pomoze panu przyjrzec sie w jaki sposob funkcjonuje Pan w relacjach osobistych, zawodowych oraz w relacji z alkoholem. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Używki mogą być sygnałem, że z czymś sobie nie radzimy. Być może taki sygnał Pan dostrzegł i pojawiły się pytania. Zachęcam do skorzystania z porady konsultacyjnej u psychoterapeuty. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Możliwe , że pije Pan w sposób ryzykowny tzn. picie alkoholu nie pociąga za sobą aktualnie negatywnych konsekwencji, przy czym można oczekiwać , że konsekwencje te wystąpią w przyszłości, o ile destrukcyjny model picia alkoholu nie zostanie zmieniony. Możliwa w tej sytuacji jest sesja diagnostyczna ze specjalistą psychoterapii uzależnień w celu rozpoznania modelu picia. W tego typu sytuacjach występuje duża szansa skuteczności w pracy nad Programem Ograniczania Picia co może mieć również pozytywne przełożenie na radzenie sobie ze stresem.
Pozdrawiam,
Łukasz Krzysztoń
Witam, zachęcam do skorzystania ze wsparcia specjalisty ds. uzależnień, postawi on diagnozę i udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania. Pokieruje również w kwestii tego co dalej. Pozdrawiam
Warto zdiagnozować problem, opisany sposób picia może świadczyć o zaburzeniach kontroli, choć niekoniecznie. Zalecam konsultację z terapeutą uzależnień lub psychiatrą, specjalizującym się w pracy z osobami uzależnionymi. W zależności od diagnozy można podjąć terapię, ukierunkowaną na całkowitą abstynencję lub na ograniczenie picia. Stres to też dobry powód, aby skonsultować się z terapeutą, ponieważ może stanowić wyzwalacz do picia alkoholu.

Eksperci

Aleksandra Bieniasz

Aleksandra Bieniasz

Psychoterapeuta

Gdańsk

Agnieszka Staroszczyk-Susłowicz

Agnieszka Staroszczyk-Susłowicz

Psychoterapeuta

Wrocław

Marzena Szymańska

Marzena Szymańska

Psychoterapeuta

Ostrołęka

Marzena Szczepaniec

Marzena Szczepaniec

Psychoterapeuta

Warszawa

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Internista, Reumatolog, Alergolog

Nowy Sącz

Grażyna Pulka

Grażyna Pulka

Alergolog, Internista

Kraków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 65 pytań dotyczących usługi: alkoholizm
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.