nie wiem co robić

10 odpowiedzi
od dłuższego czasu nieustannie boli mnie głowa. dużo śpię, a mimo to po przebudzeniu jedyne o czym marzę to powrót do łóżka. dziś np.(3II) spałam najpierw od 1 do 10, a później od 11 do 17. przez chroniczną senność opuszczam wiele niezwykle ważnych spotkań, jak zajęcia na uczelni czy rozmowy o pracę, ponieważ gdy dzwoni budzik nie jestem w stanie się podnieść. nie mam siły. gdy już nie śpię mam problemy z koncentracją i skupieniem uwagi na czymś innym niż jedzenie. uważam się za osobę grubą, bywają miesiące kiedy ograniczam jedzenie do minimum, jednak obecnie nie jestem w stanie tego robić. w głowie wciąż odgrywa się walka: część mnie chce żebym poszła do lodówki, "nażarła" się czymkolwiek i jak najszybciej, przecież tylko na to zasługuję, bo i tak jestem gruba, natomiast inna część krzyczy, że nie mogę tego zrobić. może stąd ten ból głowy. na zakupy też nie mogę normalnie iść, bo mimo zrobionej listy zakupów zaraz po wejściu do sklepu wpadam w panikę i napycham koszyk głównie słodyczami, które zjadam od razu po przyjściu do domu ("i tak to zjem, więc lepiej od razu"). później się przeczyszczam. kilka razy próbowałam się zabić, wciąż miewam myśli samobójcze. ogólnie nie widzę sensu w swoim życiu. sama przed sobą nazywam siebie żywym trupem albo robotem. tak też się czuję. nic nie czuję. tylko ten ból głowy.
Witam. Z Pani wypowiedzi można wnioskować, iż podłożem wszelkich dolegliwości psychicznych są najprawdopodobniej "trudności osobowościowe". Brak poczucia własnej wartości, brak akceptacji dla samej siebie, ciągła wewnętrzna walka powodują stałe uczucie napięcia i psychiczny dyskomfort. Stałe napięcie, kontrola powodują bóle głowy. Nadmierna senność z psychologicznego punktu widzenia może być swoistą ucieczką przed codziennością, ucieczką w sen. Jednak przed sobą nie ma ucieczki...Istotnym problemem są także zaburzenia odżywiania. Czasami " zajadanie się " stanowi sposób na symboliczne wypełnienie pustki, niedosytu ciepła i troski, stanowi tzw. oralną gratyfikację...Jest to jednak temat do pracy psychoterapeutycznej. Zakładam, że wykonała Pani podstawowe badania laboratoryjne oraz tomografię komputerową głowy wykluczając tym samym somatyczne podłoże senności oraz bólu głowy. Odnośnie leczenia Pani problemu wskazane będzie redukowanie napięcia, smutku, chwiejności emocjonalnej przy pomocy farmakoterapii oraz konieczny jest pilny kontakt z psychologiem/psychoterapeutą, który pozwoli nazwać pewne emocje, wzmocni Pani poczucie wartości,, rozwiąże wewnętrzne konflikty, także te nieuświadomione. Proszę nie odkładać decyzji o leczeniu na póżniej. Pozdrawiam

Witam Panią. Objawy, które Pani opisuje mogą wynikać z przyczyn somatycznych, ale mogą być spowodowane depresją, którą się widzi czytając Pani opis. Dobrze byłoby zrobić badania morfologii krwi z rozmazem, poziom żelaza, poziom TSH, poziom glukozy na czczo, konsultację neurologiczną i ewentualnie TK głowy. To wszystko w celu wykluczenia przyczyn somatycznych Pani stanu. Ponieważ oprócz spadku nastroju i napędu psychomotorycznego występują u Pani depresyjne zaburzenia myślenia i zaburzenia odżywiania namawiam Panią do wizyty u psychiatry, który po zbadaniu postawi diagnozę i zaordynuje Pani leki (chyba na tym etapie niezbędne), które poprawią Pani samopoczucie na tyle, że będzie Pani mogła wrócić do swoich dotychczasowych aktywności i wykonać wcześniej zalecane przeze mnie badania. Myślę, że w Pani przypadku niezbędna będzie też psychoterapia. Pozdrawiam i proszę nie czekać tylko spróbować sobie pomóc.
Radziłabym umówić się na wizytę do lekarza psychiatry. Pani objawy (bóle głowy, zaburzenia łaknienia, aktywności, snu, myśli samobójcze) wskazują na zaburzenia depresyjne, które trzeba leczyć.
Konieczna jest konsultacja, farmakoterapia i psychoterapia!!!
Obawiam się ,że doświadcza pani w reakcji depresyjnej o i dodatkowo zaburzeń odżywiania. KONIECZNA KONSULTACJA PSYCHIATRYCZNA. Proszę nie zwlekać z decyzją. Potrzebuje pani pomocy.
Z opisu sprawa wygląda dosyć poważnie.
Proponuję udać się na konsultację do dobrego psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Objawy o których Pani pisze są niepokojące i mogą przemawiać za jakimś zespołem endokrynologicznym lub neurologicznym, należy czym prędzej udać się do lekarza (na początek do POZ, potem w zależności od toru diagnostyki do specjalistów), zrobić badania poziomu hormonów, badania obrazowe głowy. Dopiero po wykluczeniu w/w zespołów można myśleć o zaburzeniach nastroju i bulimii. W każdym bądź razie należy koniecznie skorzystać z pomocy lekarza. Pozdrawiam
Witam.

Wiele cierpienia odczytuję w tym, co Pani napisała. Zaburzenia snu i odżywiania mogą być skutecznie leczone przez lekarza psychiatrę. Wymienia Pani również wiele dolegliwości, które mogą ustąpić w trakcie psychoterapii. Możliwe, że już napisane o nich w tym liście przyniosło Pani pewną ulgę? Szukanie pomocy rozumiem jako chęć życia, pierwszy krok w dobrą stronę. Życzę Pani powodzenia w dalszych krokach. Dokładne badanie psychiatryczne pozwoli na właściwe dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,

obecność myśli samobójczych jest wskazaniem do jak najpilniejszego zgłoszenia się do psychiatry- gdyż ten stan jest realnym zagrożeniem Pani życia. Objawy, które Pani opisała mogą świadczyć o zespole depresyjnym (nadmierna senność, brak energii, trudności z koncentracją uwagi, brak poczucia sensu). Niepokojące są również zaburzenia odżywiania, które również mogą pociągnąć negatywne skutki zdrowotne. Wizyta u psychiatry pomoże ustalić właściwą diagnozę i sposób leczenia.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta
gabinetspectrum.pl
Dzień dobry
proszę koniecznie pójść na poradę do lekarza psychiatry! Nie ma co szukać pomocy przez internet...

Z poważaniem
M.Skarbek