Niedawno na jednym z forów ktoś mi napisał tak: "Niewiadomo co Ci tu w ogóle odpowiedzieć bo kontrol

3 odpowiedzi
Niedawno na jednym z forów ktoś mi napisał tak: "Niewiadomo co Ci tu w ogóle odpowiedzieć bo kontrolujesz absolutnie każdą sekundę Twojego życia i analizujesz każdą myśl czy wątpliwość w nieskończoność, przez co masz jeszcze więcej lęku, depresji i analiz". Czy to prawda że kontrolowanie każdej rzeczy w swoim życiu i analizowanie prawie każdej myśli sprawia, że pogarsza nam się choroba psychiczna na którą cierpimy? Ja mam zdiagnozowaną tylko zasadniczą chorobę i ta diagnoza to "Inne zaburzenia lękowe" z ICD-10, poza tym rozmawiałam też z psychiatrką o mojej fobii społecznej i depresji. Co by się stało, gdybym postarała się przestać kontrolować i analizować wszystko co związane z moim zdrowiem psychicznym?
Dzień dobry,

należy się przyjrzeć jakie potrzeby stoją za potrzebą kontrolowania i analizowania wszystkiego co związane jest z Pani zdrowiem psychicznym.
Ciężko odpowiedzieć co by się stało gdyby Pani przestała, ponieważ mam mało informacji. Mogę jedynie przypuszczać, że obniżyłby się Pani poziom lęku. Dzięki temu komfort Pani życia ulegnie poprawie. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Tylek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie konsultacja ze specjalistą, aby szerzej omówić dany temat. Pozdrawiam
Dzień dobry, to bardzo cenne otrzymać informację zwrotną, która zachęca do refleksji. Czy pracuje Pani z psychoterapeutą? Jest to bardzo pomocne w przypadku zaburzeń lękowych. Samo leczenie farmakologiczne to tylko część drogi do zdrowienia. Jeśli jest Pani gotowa na samodzielną i rzetelną pracę, może Pani sięgnąć po książkę Seth J. Gilihan "Wytrenuj swój mózg. Siedmiotygodniowy program dla osób z zaburzeniami lękowymi i depresją oparty na terapii poznawczo-behawioralnej". Proszę jednak pamiętać, że nie zastąpi to wizyty u specjalisty i w razie pogorszenia Pani objawów, proszę niezwłocznie kontaktować się z lekarzem psychiatrą lub służbami ratunkowymi. Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.