Niedoczynność tarczycy i Hashimoto

13 odpowiedzi
Witam, czy zajmuje się Pani także osobami z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto? Czy w takim przypadku jakakolwiek dieta spowoduje utratę wagi pomimo codziennego przyjmowania hormonu?
Dzień dobry,
oczywiście zajmuję się żywieniem osób z chorobami tarczycy. Jeśli pacjent chętnie współpracuje i stosuje się do przekazanych zaleceń, to jak najbardziej obserwowana jest utrata masy ciała, a przyjmowane hormony nie stanowią dużej przeszkody.
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena Fronc

Zajmuję się osobami z niedoczynnością tarczycy, również Hashimoto. Dzięki odpowiednio dobranej diecie i modyfikacjom stylu życia można schudnąć mimo choroby i brania hormonów.
Witam
Tak jak najbardziej odpowiednie odżywianie wpływa na utratę wagi, a nawet na polepszenie wyników. Ważne jest jednak aby TSH podczas odchudzania nie przekraczała 2,5.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na wizytę.
Magdalena Maławska
Oczywiście! Zajmuję się również schorzeniami autoimmunologicznymi. Niedoczynność tarczycy i choroba Hashimoto są bardzo częstymi przypadłościami w chwili obecnej a dobrze dopasowana dieta daje bardzo dobre rezultaty, także zapraszam na konsultację :-)
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam???? Tak jak najbardziej, sama mam niedoczynność tarczycy.. Efekt odchudzania zależy m.in. jak ma Pani uregulowany poziom hormonów. Wszystko dokładnie omawiam na konsultacji oraz zlecam dodatkowe istotne badania przy niedoczynności, także zapraszam..
Tak, oczywiście. Odpowiednio dobrana dieta powoduje utratę wagi, tym bardziej, jeśli dzięki hormonom jest wyrównana.
Witam, w swojej praktyce często spotykam osoby mające problem z gubieniem kilogramów przy chorobie Hashimoto. Dobrze zbilansowana dieta pomaga osiągnąć efekt.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,
Oczywiście zajmuje się takimi osobami.
Choroby te wpływają na metabolizm, w związku czym tempo chudnięcia może być wolniejsze, ale jak najbardziej odchudzanie jest możliwe.
Zapraszam do kontaktu w celu umówienia pierwszej wizyty.
Witam, choroba tarczycy nie jst jednoznaczna z brakiem możliwości odchudzania.
Zbilansowana i zindywidualizowana dieta, dostosowana do jednostki chorobowej sprzyja utracie macy ciała. Oczywiście zajmuję się w swojej praktyce prowadzeniem pacjentów z chorobami tarczycy.
Dzień dobry, tak zajmuję się osobami chorymi na niedoczynność tarczycy i jednocześnie chorych na chorobę Haszimoto. Odpowiednio dobrana dieta, stosowane leki pomagą w utracie zbędnych kilogramów.
Witam ;) Specjalizuję się w leczeniu żywieniowym niedoczynności i Hashimoto. Odpowiednią dietą można "podreperować" zdrowie, a przy okazji zredukować masę ciała.
Pozdrawiam!
Witam. Zajmuje się takimi osobami, zapraszam na konsultację. Redukcja masy ciała u osób z choroba Hashimoto jest możliwa przy odpowiednim leczeniu hormonalnym, które pomaga przywrócić prawidłowy metabolizm, a także zastosowaniu właściwej diecie i aktywności fizycznej. Pozdrawiam.
Witam
Zajmuję się osobami z hashimoto. Niestety przy nadmierna masa ciała jest efektem choroby. Pierwszorzędne znaczenie ma dieta. Choroba wpływa na spowolnienie metabolizmu i związana jest również z obniżoną odpornością organizmu.
Leczenie powinno przebiegać wraz z indywidualnie dopasowaną dietą. To warunek poprawy metabolizmu i wzmocnienia odporności za pomocą odpowiedniego odżywiania. Ogólny stan zdrowia często poprawia wykluczenie z jadłospisu zarówno cukrów prostych, jak i składników żywności, które nie są prawidłowo trawione i przyswajane, np. kazeiny czy glutenu. Ale jak z każdą dietą jest to sprawa indywidualna. Po pierwsze najpierw trzeba wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę bez eliminacji i sprawdzić samopoczucie. Kiedy nie ma poprawy wówczas warto próbować diet eliminacyjnych stosowanych w chorobach autoimmunologicznych. To natomiast polecam robić pod okiem dietetyka ponieważ dieta ta nie jest prostat do zbilansowania w składniki odżywcze takie jak chociażby wapń. Każda dieta jeśli nie będzie dobrana odpowiednio energetycznie nie będzie działać.
Pozdrawiam, dietetyk Kamila Dyndor