Niedowaga, problemy żołądkowe, nieregularność posiłków

1 odpowiedzi
Mam 19 lat i borykam się z problemami układu nerwowego, nerwicą, stresem i huśtawkami nastroju - podejrzewam, że to przez niedożywienie organizmu. 2 lata temu przez wakacje schudłam ok. 6 kg (jesienią 2015 ważyłam ok. 49 kg), później z powodu stresu i częstego biegania schudłam jeszcze więcej - do 46 kg. Byłam u psychologa kilka razy, ale zanim terapia zaczęła działać, poszłam na studia i schudłam aż do krytycznej wagi - 40 kg. Obecnie moja waga waha się pomiędzy 39-42 kg, moja dieta poprawiła się bardzo w te wakacje - zaczęłam jeść regularnie, co 2-3 godziny, i pić koktajle białkowe-odżywcze. Jednak waga rośnie baaaardzo powoli.
Ostatnio dieta ucierpiała, posiłki wymknęły się spod kontroli (nieregularne, mieszane), i znowu powrócił problem tego, że po każdym jedzeniu boli mnie brzuch.
Co mogłaby mi Pani doradzić? Chciałabym pójść na wizytę do dietetyka, ale nie wiem, na jakiej zasadzie odbyłaby się wówczas taka wizyta.
Witam serdecznie. Przede wszystkim gratuluję świadomości problemu. Jeżeli zdecydowałaby się pani na wizytę – konkretnie do mnie – jestem w stanie odpowiedzieć jak to wygląda. Nie jest to problem który jest odosobniony. W takim przypadku opracowałybyśmy strategię żywienia idealnie dopasowana do pani potrzeb tak aby organizm nauczył się od nowa czerpać wszystkie korzyści z pokarmu który będzie mu dostarczony.
Proszę też pamiętać że jeżeli waga powoli idzie do góry to jest to i tak bardzo duży sukces – niestety przybieranie na wadze – jest procesem o wiele bardziej wymagającym niż zgubienie Wagi.