nieobecność na terapii
5
odpowiedzi
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak u Pani wyglądaja płatności w trakcie terapii? Chodzi mi przede wszystkim o sesje na których brak obecnosci ze strony pacjenta? Czy są one również płatne? I czy odbywają się co tydzień?(pytam ponieważ ze względu na prace jaką wykonuje często na poprzedniej terapii zdarzało się, że nie przychodziłem na wszystkie spotkania, ale niestety musiałem płacic, wiem że u większosci terapeutów tak jest). Dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
Witam serdecznie, te kwestie ustalam z pacjentami indywidualnie. Zazwyczaj jeśli nie jest to nagminne, to pacjent nie płaci za wizytę na której nie był. Jednak tak staramy się umówić wizyty by były w dogodnym terminie, by też zbytnio nie zaburzyć procesu terapeutycznego. Nie zawsze umawiam się z pacjentem na terapie w odstępach tygodniowych. W zależności od prezetnowanych trudności, ale zazwyczaj spotykam się z pacjentami w odstępach półtora, dwutygodniowych, by był czas na wprowadzenie technik, obserwacje siebie. Jeśli jednak pacjent z różnorodnych przyczyn kilkakrotnie nie przychodzi na umówiony termin to zazwyczaj umawiamy się na zwrot 50% ceny wizyty. Jeśli natomiast sytuacja się powtarza wówczas ja rezygnuje z pracy z pacjentem. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Brodziak Gabinet Kreatywnego Rozwoju
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, w moim gabinecie pacjent nie płaci za wizytę na którą nie może przybyć i nie płaci za wizytę którą odwołuje bo np rezygnuje z terapii, pacjent płaci tylko za wizytę w której uczestniczy, w terapii krótkoterminowej TSR którą pracuję to pacjent decyduje o ilości sesji terapeutycznych z psychologiem i czy umawia się raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu, Terapeuta pracuje z pacjentem tak, aby czas trwania terapii był jak najkrótszy w stosunku do możliwości pacjenta, Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Nie praktykuję pobierania opłaty za wizytę, która nie odbywa się z przyczyn pacjenta – odwołania wizyty lub zrezygnowania z terapii. W związku z tym – płaciłby Pan za wizytę, która miała miejsce. Jeśli chodzi o częstotliwość wizyt – ustalam ją indywidualnie – zazwyczaj są to sesje co tygodniowe lub raz na dwa tygodnie.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzak
Nie praktykuję pobierania opłaty za wizytę, która nie odbywa się z przyczyn pacjenta – odwołania wizyty lub zrezygnowania z terapii. W związku z tym – płaciłby Pan za wizytę, która miała miejsce. Jeśli chodzi o częstotliwość wizyt – ustalam ją indywidualnie – zazwyczaj są to sesje co tygodniowe lub raz na dwa tygodnie.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Krzak
Dzień dobry. Kwestia płatności za sesje, na których pacjenci są nieobecni zostaje określona w kontrakcie zawieranym na początku terapii. Terapeuci zwykle pobierają opłatę z dwóch powodów : po pierwsze jest to godzina zarezerwowana dla danej osoby i jeśli sesja nie zostanie odwołana odpowiednio wcześniej nie można jej wykorzystać w inny sposób. Drugi powód jest jednak znacznie ważniejszy: opłaty za odwołane sesje mają być dodatkowym bodźcem dla pacjenta, aby nie pomijać sesji co utrudnia prowadzenie terapii, ponieważ prowadzi do rozluźnienia relacji terapeutycznej. Z tego samego powodu dobrze jest, żeby sesje odbywały się raz w tygodniu. Wszystko jednak zależy od kontraktu zawartego z terapeutą na początku terapii, uwzględniającego potrzeby i możliwości pacjenta oraz styl pracy terapeuty. Na pewno warto to omówić na początku . Pozdrawiam
Spotkania odbywają się co tydzień, jeśli tak postanowimy w kontrakcie. Nie pobieram jeszcze opłat za nieodbyte sesje. Proszę o odwołanie najpóźniej do dnia poprzedzającego wyznaczoną wizytę. Jeśli sytuacja z nieobecnościami bez uprzedzenia , powtarza się , bez przyczyn losowych zrywam współprace. Duży nacisk kładę na wzajemny szacunek . Pozdrawiam
Podobne pytania
- Nie ma przyczyny zespołu suchego oka. Nic nie pomaga. Cierpię z powodu bólu oczu. Zespół Sinrgena wykluczony. Mam alergie na pyłki drzew. Endokrynolog na próbę chce mi dać eutyrox. Tarczyca malutka,TSH 2,5. Czy to może być tego przyczyną? Pozostałe badania w normie. Problemy zaczęły się od listopada,…
- Od kilku lat odczuwam obecność obcych bytów koło mnie. Objawia się to rożnymi stukami i nie uzasadnionymi dźwiękami w rożnych miejscach domu, przesuwaniem drobnych przedmiotów, spadaniem ręczników w łazience, odczuwaniem ukłuć po całym ciele i innymi fizycznie nie wytłumaczalnymi zjawiskami. Doprowadza…
- Boli mnie noga. Boli mnie też głowa. Spadłem ze schodów 2 razy i zostałem pobity. Czy muszę iść do ortopedy?
- Dzień dobry. Mam problem z moją 2 letnią córeczką. Jak na swój wiek córka bardzo mało mówi. Rozumie wszystko co do niej mówię. Nie wiem czy już powinnam się wybrać do jakiegoś specjalisty. Córka po roku zaczęła dopiero chodzić, ząbki też póżno jej wyszły (do tej pory nie ma wszystkich). Proszę o poradę.
- Jestem mężczyzną, mam 23 lata (wzrost 186 cm, waga 89 kg). Nigdy nie uprawiałem żadnych sportów, prowadzę raczej siedzący tryb życia w domu przed komputerem i w pracy przy biurku. Od około 2 lat gdy próbuje kucać lub wchodzić po schodach czuje i słyszę strzykanie w kolanach. Do tej pory nie przejmowałem…
- Od ponad 2 lat walczę z ostrą depresją i przypuszczalnie nerwicą. Udało mi” się w końcu dobrać odpowiednie leki, które są w stanie wprowadzić mnie w stan, w którym nie czuję już dojmującego bólu psychicznego (co przynosi ogromną ulgę). Jednak problem nadal istnieje, co bardzo mocno przypomina chociażby…
- Witam. Moje pytanie dotyczy diety warzywno-owocowej dr. Ewy Dąbrowskiej. Czy po zastosowaniu 6-cio tygodniowego oczyszczania, jest możliwe bezpieczne wyjście z diety bez efektu jojo i zastosowanie w pełni zdrowego odżywiania. Jakie opinie na temat tej diety mają specjaliści - dietetycy? Najbardziej…
- Witam Pisze zapytac czy pan doktor przyjmuje takze dzieci?Mojemu 2 i pol rocznemu synowi stopka zaczyna uciekac do srodka a kolano na zewnatrz.Czy jest to powod do niepokoju i do konsultacji z lekarzem? (wiele osob mowi nam ze w tym wieku to normalne) Z gory dziekuje za odpowiedz
- Witam. Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć lekarza, który pomógłby mi w przejściu badań, jeśli chodzi o transseksualizm. Nie mogę jednak znaleźć nikogo i to wciąż sprawia, że popadam w głębszą depresję. Nikt też nie jest w stanie pomóc mi w odnalezieniu lekarza, który przyjmowałby w województwie lubuskim…
- Jak pomóc synowi, który ma 20 lat i zakochał się bez wzajemności. Bardzo to przeżywa i nie może się skupić na nauce a ma w tym rok maturę. Prosze o pomoc.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.