Niestablina łopatka

2 odpowiedzi
Witam, zmagam się z niestabilną łopatka przez co występują u mnie kontuzje barku. Miałem robione badanie USG i bark jest w obecnym momencie w pełni zdrowy. Także konstulowałem się z ortopedą, który polecił mi wizytę u fizjoterapeuty. Ćwiczę na siłowni i zastanawiam się jak mogę naprawić te stabilizację. Czy muszę w okresie rehabilitacji zrezygnować z siłowni czy może mogę ćwiczyć ale z np. 60% maksymalnego obciążenia. Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać by poprawić stabilizację i czy mogę je robić sam czy jednak lepiej by były one wykonywane pod okiem specjalisty? Pozdrawiam
Zapraszam na konsultacje. Nie powinno być problemu w rozwiązaniu tego problemu...
Pozdrawiam Kowalski Przemek

Jak zawsze na początku należy ustalić przyczynę niestabilności. Następnie ustala się program rehabilitacji, specjalistycznych ćwiczeń oraz omawia technikę wykonywania ćwiczeń siłowych. Nie widząc pacjenta ciężko programować rehabilitację oraz konkretne zadania ruchowe. Ćwiczenia będzie mógł Pan wykonywać sam w domu po uprzednim wyuczeniu pod okiem terapeuty.