Nieświeży oddech i inne objawy

4 odpowiedzi
Witam,

mam 26 lat i mam problem z nieświeżym oddechem. Nie mam problemu z higieną jamy ustnej, stosuje wszelkie profesjonalne środki aby się tego pozbyć. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Gdy wstaje rano od czasu do czasu odkrztuszam małe białe grudki których zapach jest okropny. Dodatkowo moja ślina niekiedy ma lekkie żółte zabarwienie, a w niektóre dni czuje w ustach posmak krwi. Co może powodować tego typu stan? Czy muszę przeprowadzić jakiegoś rodzaju badania aby się tego pozbyć? Dziękuje za wszelką pomoc.
To bardzo zawiły problem i nie sposób krótkim mailem ustosunkować się do niego. Białe grudki nie są objawem choroby, tylko wynikają z fizjologii. A że cuchną to prawda. Warto poradzić się doktora.
Pozdrawiam,
Prof. A> Krzeski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam
Opisane objawy sugerują zaleganie detrytu w migdałkach powodujące nieświeży oddech - opisałem to na swojej stronie niteks.pl oraz na znanylekarz nitek; można to leczyć przy użyciu lasera lub radiochirurgii (stosuje lecznie radiochirurgią migdałków w swoim gabinecie- można dodatkowe informacje uzyskać pod nr tel - podany na stronie niteks.pl)
Pozdr
Stanisław Nitek
Dzień dobry,
takie objawy mogą być spowodowane chorobą migdałków podniebiennych. Podstawowe i zazwyczaj rozstrzygające jest badanie laryngologiczne, można wówczas również ocenić wskazania do ewentualnego leczenia operacyjnego (może być konieczne usunięcie migdałków podniebiennych - tonsillectomia).
Witam!
W odniesieniu do białych grudek "złogów w migdałkach podniebiennych" to tzw. detryt (resztki pokarmu + złuszczony nabłonek krypt migdałkowych) dzieje się tak w przypadku szerokich krypt (otworków) w obrębie migdałków - nie zawsze wiąże się ze stanem zapalnym migdałków. W tym przypadku proponowałbym wymaz z gardła - oceną ewentualnej flory bakteryjnej, wykonanie badania ASO oraz CRP. Do wykluczenia także refluks przełykowo-gardłowy oraz spływanie wydzieliny z tylnego kompleksu zatok przynosowych - warto wykonać HRCT zatok przynosowych.
W odniesieniu do leczenia - jedynym skutecznym sposobem jest usunięcie migdałków - czego oczywiście osobiście nie polecam. Można też podjąć próbę obkurczenia krypt przy użyciu lasera CO2, waporyzacji, elektrokoagulacji - efekty trudne do przewidzenia - w pierwszym okresie zadowalające w późniejszym problem może nawracać, aczkolwiek nie musi.
Pozdrawiam. W przypadku pytań/wątpliwości proszę o kontakt.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.