nieszczęśliwe dzieciństwo, toksyczny związek

2 odpowiedzi
nieszczęśliwe dzieciństwo, toksyczny związek
Witam,może zacznę od tego że pochodzę z patologicznej rodziny, matka oddała mnie do babci, w ogóle się mną nie interesowała,porzuciła mnie, ojca widziałam kilka razy w życiu, to alkoholik ,
natomiast w domu w którym mieszkałam całe życie czyli z babcia i dziadkiem, przezywałam piekło, codzienne awantury które wszczynał , teksy np "siedz cicho i udawaj ze nie ma, bo wylecisz stąd ", wyzwiska codzienne na prawdę wyzwiska strasznej treści "ty pijusie, , czarny diable, śmieciu" i inne.. . nie miałam nawet własnego pokoju , codziennie zyłam w ogromnym stresie, co teraz skutkuje ciezka nerwica , nikt sie mna i nie interesował, zadna ciotka wujek nikt mi nie pomógł, teraz jestem bardzo zalękniona , uciekam od ludzi, nie mam poczucia własnej wartości, nie potrafie nawiazywac kontaktow, nie mam znajomcyh, czuje sie bardzo samotna i opuszczona i zagubiona, ponadto od 16. roku zycia jestem w zwiazku i mieszkam z chłopakiem, ktory niestety tworzy toksyczny zwiazek , jest bardzo wybuchowy i nerwowy, on jest alkoholikiem, czesto pije i wtedy robi awantury, wyzywa mnie , wymysla jakies oskarzenia, kontroluje,sprawdza sms-y, skrzynke na portalu spol., ciagle uwaza ze go zdradzam, nie pozwala mi miec kolezanek, moja przyjaciolke raz zwyzywał sms-owo, i potem nie chiala kontaku miec ze mna, On niby chce zaczac terapie alkoholowa ale jakos sie nie udaje mu to, czuje sie nieszczesliwa , nie wiem po ciagne ten zwiazek, chyba zeby poczuc sie bezpieczniej... wpadłam z pod deszczu pod rynne niestety,
tak jak wyzej wspomnialam mam nerwice ,depresje , lecze sie psychiatrycznie , chodze od dwoch miesiecy na terapie behawioralna-poznawcza ale niezbyt mi to pomaga poniewaz nie dotyka przeszlosci, a to w niej doszukuję skutków obecnego życia, teraz chcę zacząc terapie DDD/DDA, czy mi pomoże?
Dzień dobry,
to prawda, że wiele trudnych sytuacji i zdarzeń, miało i ma wpływ na Pani życie. Ale wielką Pani wartością, która dobrze rokuje na przyszłość, jest Pani świadomość możliwych przyczyn obecnego stanu, a jeszcze większą, podjęte przez Panią działania, aby zmienić swoje życie. W skuteczności terapii, jedną z ważniejszych rzeczy jest to, jak odbiera ją pacjent, na ile jest przekonany, że mu pomaga, na ile spełnia jego potrzeby. Stąd tak ważne jest indywidualne dostosowanie metody terapeutycznej do każdego pacjenta. Terapia DDA rzeczywiście w pierwszych etapach odnosi się do uporania się z przeszłością pacjenta, po to, żeby w kolejnych krokach mógł on zacząć bardziej pozytywnie postrzegać sam siebie, zacząć wierzyć w swoje możliwości i niezależność. Niezwykle ważą rzeczą jest zmiana dotychczasowego sposobu myślenia, przeżywania i zachowania, które w dotychczasowej sytuacji pomagały Pani przetrwać, ale zdecydowanie przeszkadzają Pani w lepszym funkcjonowaniu, w nawiązaniu dobrych relacji, w opanowywaniu swoich negatywnych emocji. Taki element również zawiera terapia DDA. Najważniejsze, żeby odzyskała Pani kontrolę nad swoim życiem, żeby to Pani rządziła swoimi emocjami, a nie one Panią. Jest Pani na dobrej drodze, która może być długa i wymagać wytrwałości, ale jej efektem może być zdecydowanie lepsze życie. Jeśli terapia DDA nie spełni Pani oczekiwań, proszę się nie zrażać i szukać innej formy pomocy. Na pewno warto.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do lepszego życia.
Agata Madej-Molczyk

Witam panią.
Czy zaczęła pani terapię DDA?
Jeśli nie to zapraszam do siebie na konsultację. Wytłumaczę pani nad czym mogłaby pani pracować i w czym to pomoże.
Warto na pewno przepracować relację z najbliższymi, praca na powierzchni (poznawczo-behawioralna) nie zawsze dociera do korzeni.
Zapraszam i pozdrawiam
Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.