Niewydolność serca

15 odpowiedzi
Witam
Moja Mama ma niewydolność serca i czy może sama wykonywać ćwiczenia w domu? np jazda na rowerku stacjonarnym? itp.
Dzień dobry,
najlepiej skonsultować się z kardiologiem.
Pozdrawiam
Agnieszka Kawka Jagodzka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę sprawdzić trening interwałowy 4x4 , jest dostępny jako 4x4 interval training na you tube . oraz proszę przed podjęciem tego treningu skonsultować to z kardiolog prowadzącym.
Witam.
Pytanie bardziej warto by było skierować do kardiologa prowadzącego przypadek Pana/Pani mamy. Przez internet nie da się okroślić jakie obciążenie generuje objawy. Kardiolog zrobi badania i będzie wiadomo co można i z jaką intensywnością.
Pozdrawiam.
Dzień dobry, to zależy, który stopień niewydolności serca według skali NYHA ma mama. Intensywność wysiłku fizycznego powinna być ustalona na podstawie testów wysiłkowych i po konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam,
DB
Witam,
Rehabilitacja przy niewydolności serca, jest obok farmakologii podstawową formą leczenia. Pacjenci jak najbardziej mogą wykonywać samodzielnie ćwiczenia, jednak wcześniej wskazana jest konsultacja, aby określić parametry, intensywność wysiłku, oraz edukację pacjenta jakich wysiłków powinien unikać.
Konsultacja kardiologiczna z próbą wysiłkową wyjaśni co i jak.
Witam, niewydolność serca wymaga stałej kontroli w poradni kardiologicznej. Jeśli jeszcze tego Państwo nie zrobili, proszę to zrobić i wtedy skonsultować temat rowerka z lekarzem kardiologiem prowadzącym.
Pozdrawiam
Lewandowski
Niewydolność serca to bardzo szerokie pojęcie. Ile w skali NYHA? Taka informacja powinna być podana przez lekarza prowadzącego, lub powinna być zawarta w dokumentacji medycznej. Dopiero po określeniu stopnia niewydolości pracy serca możemy planować jakiekolwiek aktywności fizyczne. Pozdrawiam
Najlepiej wykonać próbę wysiłkową, wtedy okaże się jakie obciążenia są przez serce mamy tolerowane i bezpieczne.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Witam,

Chorym oczywiście zaleca się ćwiczenia samodzielne. Należy jednak pamiętać, aby ćwiczenia były wykonywane interwałowo, tzn. wysiłek powinien trwać w początkowym okresie 10-30 sekund. Następnie ok. 1 minutowa przerwa bez obciążenia. Zaleca się także wykonywanie ćwiczeń oddechowych, rozluźniających, rozciągających i koordynacyjnych. Zanim jednak Mama zacznie ćwiczyć, polecam wizytę u fizjoterapeuty, który pokaże instruktaż prawidłowego wykonywania ćwiczeń a także pouczy jakich wysiłków należy unikać.
mgr Michał Gołąbek
Dzień dobry. Każdy rodzaj aktywności fizycznej u takich pacjentów powinien być precyzyjnie dobrany przez zespół kardiolog+fizjoterapeuta z doświadczeniem w reh.kardiologicznej, aby był bezpieczny. Polecam konsultację przed rozpoczęciem samodzielnych ćwiczeń.
Szanowna/y Pani/e,
niewydolność serca nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania ruchu, wręcz przeciwnie. Należy jednak najpierw przeprowadzić pełen wywiad lekarski w kierunku podjęcia aktywności fizycznej, jak np. wiek, stopień niewydolności serca, choroby współistniejące, przebyte operacje, przyjmowane leki itd. Pomocne może okazać się wykonanie badań dodatkowych, np. próba wysiłkowa.

Powodzenia!
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Dzień dobry. Pewnie, że można wykonywać ćwiczenia samodzielnie w domu jednak proszę kontrolować ciśnienie oraz tętno. Pozdrawiam
Dzień dobry! Regularna aktywność fizyczna to podstawowy niefarmakologiczny sposób leczenia niewydolności serca i jak najbardziej Pani Mama powinna ją uprawiać. Natężenie wysiłku musi jednak określić lekarz w oparciu o bardzo istotne informacje - jakiego to typu niewydolność serca, w której klasie czynnościowej niewydolności aktualnie Mama się znajduje, jak duży jest stopień uszkodzenia serca, czy towarzyszą inne choroby.
Samo rozpoznanie niewydolność serca jest zbyt ogólne do udzielenia jednoznacznej odpowiedzi. Zależy od stanu klinicznego pacjentki, stopnia niewydolności prawej i lewej komory, jak i mechanizmu w jakim doszło do niewydolności. Wole nie wypowiadać się jednoznacznie, bo odpowiedź może nie być tak prosta i oczywista.

Eksperci

Marek Stelak

Marek Stelak

Kardiolog, Internista

Bydgoszcz

Lidia Popielska-Łebek

Lidia Popielska-Łebek

Kardiolog, Internista

Częstochowa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Leszek Solarz

Leszek Solarz

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Jelna

Irena Kędzierska

Irena Kędzierska

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Brzozów

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 5 pytań dotyczących usługi: niewydolność serca
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.