Niewydolność żylna po ultramaratonie

1 odpowiedzi
Witam. Na początku czerwca brałem udział w biegu 24h w trakcie, którego przebiegłem 70 km. W trakcie przygotowań na miesiąc przed biegiem przy wybieganiach 30, 40 km również po około 20-25 km pojawiały się skurcze łydki. Już w trakcie tego biegu 24h gdzieś po 20 km miałem skurcze w lewej łydce, ale na paru następnych rozbiegałem to i ból przeszedł i biegłem dalej. Potem jeszcze doszedł ból w stawie skokowym. Po biegu łydka nie bolała a jedynie stopa. Ból w łydce pojawił się dopiero po około 3 dniach i to od razu tak, że nie mogłem wstać z łóżka. Łydka wydawała się nabrzmiała a staw skokowy również nie dawał o sobie zapomnieć, więc udałem się do ortopedy. Stwierdził on niewydolność żylną i przepisał zastrzyki przeciwzakrzepowe Neoparin. Odrobinę to zmniejszyło obrzęk i ból w łydce, jednak tylko przy pierwszych paru zastrzykach. Obecnie już prawie 3 tygodnie po biegu stopa już prawie jest w porządku, ale łydka dalej boli jak po tych paru zastrzykach i jest tak samo nabrzmiała. Przy siedzeniu czy leżeniu łydka nie boli w ogóle, dopiero po wstaniu muszę ją trochę rozchodzić, jednak nie mogę chodzić zbyt długo bo pojawiają się skurcze. Po rozmowie z trenerem dowiedziałem się, że łydka jest po prostu bardzo pospinana, mięsień nie jest naderwany i zalecił udać się do fizjoterapeuty. Dzisiaj byłem u ortopedy na wizycie kontrolnej i polecił wizytę u chirurga naczyniowego. Jaki jest tak na prawdę powód bólu w łydce i skurczów? Czy warto się umówić najpierw na wizytę u fizjoterapeuty oraz chirurga naczyniowego? Czy któraś z tych wizyt może być niezbędna? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Witam,
leczeniem niewydolności żylnej zajmuje się chirurg.
Z opisywanymi dolegliwościami bólowymi i skurczami należy zgłości się do osteopaty. Żaden inny specjalista Panu nie pomoże.
Pozdrawiam M.Garbień

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.