Niskie ciśnienie, silne bicie serca

10 odpowiedzi
Mam 30 lat i jestem szczupłą kobietą. Prowadzę niezbyt aktywny tryb życia. Od niedawna odczuwam bardzo silne bicie serca. Czasem budzę się w nocy z tego powodu (często towarzyszy temu niepokój). Czasem czuję bicie serca w ciągu dnia czy po południu. Taki stan może trwać od kilku minut do nawet kilku godzin. Na dekolcie i szyi wyraźnie widzę żyłę (nie wiem czy to ma związek). Żyły uwidoczniły się ostatnio bardzo na nadgarstkach i wnętrzu dłoni. Mam niskie ciśnienie 94/64 (puls 83) przy innym mierzeniu kilka dni później 105/70 (puls 91). Mój ojciec ciepri na migotanie przedsionków. Proszę o pomoc czym taki stan może być spowodowany, co robić i czy jest to powód do niepokoju. Dziękuję.
Uczucie szybkiej pracy serca może być objawem napadowego częstoskurczu, który wymaga dalszej diagnostyki.
Poszerzone żyły są zagadnieniem szerokim, który należy zbadać, choć może być również fizjologiczny w niektórych stanach.
Pani pomiary ciśnienia i tętna są rzeczywiście na dolnych granicach normy, ale można stwierdzić, że utrzymują się na stabilnym poziomie.
Poza uczuciem szybkiej pracy serca to pozostałe stany nie wzbudzają mojego większego niepokoju, ale warto skonsultować się przynajmniej na początek z Lekarze Rodzinnym, który jeśli uzna za wskazane pokieruje do kardiologa. Niezbędne jest poszerzenie wywiadu o dodatkowe specjalistyczne dane i oczywiście badanie fizykalne

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Na podstawie Pani objawów można podejrzewać zaburzenia rytmu serca, ale mogą to też być inne przyczyny. Proszę wykonać EKG spoczynkowe i 24h Holter EKG a następnie zapraszam na wizytę.
Zalecam 3 badania: echo serca, ekg spoczynkowe i holter ekg. Trzeba uwidocznić jaki rodzaj zaburzeń rytmu serca Panią trapi.
Przepraszam ale bez zbadania pacjenta i wykonania badań dodatkowych nie jestem w stanie odpowiedzialnie udzielić jakichkolwiek wskazówek odnośnie leczenia diagnostyki, rokowań
Dzień Dobry,
Myślę, że aby Pani pomóc należy Panią zbadać i wykonać badania dodatkowe w tym Holter EKG (ciągły zapis EKG przez np. 24h), aby zidentyfikować arytmię, którą Pani odczuwa.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani, odnośnie do "bicia" serca - trzeba by to odczucie doprecyzować i zapewne zweryfikowac w monitorowaniu EKG (np. Holter). Żyła zauważona na szyi - trzeba obejrzeć. Cisnienie tętnicze - podane przez Pania wartości są jak najbardziej prawidłowe, nie są zbyt niskie. Odpowiedź na Pani ostatnie pytanie nie jest możliwa bez Pani osobistego kontaktu z lekarzem.
Witam,
objawy które Pani opisuje mogą wynikać z obecności dodatkowych pobudzeń serca lub ich form złożonych. Jednym z częstszych powodów jest nadczynność tarczycy lub niedobory elektrolitowe, dlatego wskazane jest oznaczenie TSH oraz elektrolitów (sód, potas, magnez). W celu potwierdzenia podłoża arytmicznego podawanych objawów należy wykonać monitorowanie EKG metodą Holtera (Holter EKG). Jeśli objawy wystąpią podczas rejestracji będzie można odpowiedzieć na pytanie czy występuje arytmia, a jeśli tak to jaka jej forma. Dopiero po takich wstępnych badaniach będzie można podjądź decyzję o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
prawdopodobnie ma Pani napadową arytmię, konieczne jest wykonanie zapisu ekg metodą Holtera i badania echokardiograficznego
Bez wizyty u kardiologa niewiele da się powiedzieć. Trzeba wykonać przede wszystkim UKG - wykluczenie wrodzonej wady serca.
Dzień dobry! Na początku przepraszam za tak późną odpowiedź, pomimo interwencji u administratora serwisu Znany Lekarz, nadal otrzymuję pytania pacjentów z dużym opóźnieniem, Pani pytanie spłynęło do mnie dopiero dziś. Pani problem należy najpierw zdiagnozować, najprościej byłoby w czasie trwania objawów wykonać EKG w najbliższej placówce medycznej oraz zmierzyć w tym momencie ciśnienie. Nie sposób wypowiedzieć się, czy Pani przypadłość jest powodem do niepokoju nie wiedząc z czym mamy do czynienia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.