Noc spędziłem na SOR a powód ból w okolicy nerki z lewej strony i do tego brak możliwości oddania mo

2 odpowiedzi
Noc spędziłem na SOR a powód ból w okolicy nerki z lewej strony i do tego brak możliwości oddania moczu a parcie ciągłe i nie ustające . Rutynowe badania czyli krew i mocz i również kroplówka, rano o godz 9 : 00 badania rendgen i usg gdzie lekarz nie dopatrzył się kamyka w nerce . Powrót do domu i odczuwam kucie . A zanim SOR to byłem na NOCH i tam lekarz dał skierowanie do Szpitala urologia . Czemu boli ? Skoro lekarz nie dopatrzył się kamyka
Dzień dobry.

Nie zawsze da się stwierdzić obecność złogu w USG, a zastój może być niewielki. W celu wykluczenia lub potwierdzenia kamicy moczowodu dobrze byłoby wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej i miednicy bez kontrastu.

Pozdrawiam,
Paweł Wołyniec

Czy nie stwierdzono powiększenia prostaty? Znacznie powiększona może doprowadzić do zatrzymania moczu a to następnie do kolki nerkowej. Pan wymaga pogłębienia diagnostyki urologicznej- ocena prostaty i zalegania moczu po mikcji w usg i ewentualnie pogłębienie diagnostyki kamicy w TK. Czy spożywał Pan alkohol przed zatrzymaniem moczu?