nudności i odbijanie

3 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam nudności, o różnym natężeniu, trwające kilka dni, potem ustępujące. Ostatnio pojawiło się dodatkowo puste odbijanie. Brak bólu, brak utraty apetytu czy wagi. Natężenie nudności nie jest też związane z przyjmowaniem posiłków. Zrobiłam już kilka ogólnych badań w tym usg jamy brzusznej, które nie wykazało żadnych zmian. Jestem osobą szczupłą, raczej dobrze się odżywiam, nie jem również mięsa. Czy widzą Państwo wskazania do badania gastroskopii? Lub innego? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Dzień dobry
Na tym etapie nie widzę powodu do wykonania gastroskopii, bo objawy są dość łagodne i przejściowe. Każdy z nas okresowe i w niewielkim stopniu objawy podobne do Pani i nie są wcale objawy choroby tylko związane z okresową i przejściową rozluźnieniem dolnego zwieracza przełyku, ważny, że nie ma charakteru stałego. Można w tym okresie wziąć jakieś lek zobojętniający sok żołądkowy np. Maloxx
Z poważaniem

Dzień dobry. Czy może Pani powiązać w/w objawy z epizodami natężonego stresu? Czy przyjmuje Pani jakieś leki mogące powodować nudności. Czy ma to związek z okresem? Wreszcie w jakim jest Pani wieku?
W jakim jest Pani wieku? To ma znaczenie. Do rozważenia wykonanie testu na H.pylori. Jaki wywiad rodzinny?.Czy przyjmowała Pani jakieś leki z tego powodu i jaki był efekt? Całość obrazu może sugerować tło czynnościowe zgłaszanych dolegliwości, ale za mało danych. Proponuję jednak wizytę u specjalisty, a nie zaczynanie od endoskopii. Chyba,że ma Pani powyżej 45 lat, to wtedy należy się zastanowić nad badaniami endoskopowymi.