Obawiam się o swoje zdrowie, gdyż od jakiegoś czasu spożywam bardzo mało płynów. Nie wiem czym jest

2 odpowiedzi
Obawiam się o swoje zdrowie, gdyż od jakiegoś czasu spożywam bardzo mało płynów. Nie wiem czym jest to spowodowane ale 0.5l wody wystarcza mi na cały dzień. Ogólnie cały dzień jestem zmęczony i osłabiony ale nie czuję pragnienia do uzupełniania płynów. Do jakiego lekarza mam się udać i co to może oznaczać?
Dzień dobry. Sugeruję, żeby zacząć od podstaw, czyli wprowadzić więcej płynów. Nie musi to być woda. Szczególnie teraz, kiedy jest zimno, dużo osób niechętnie pije wodę (zimną). Może Pan sięgnąć po różnego rodzaju herbaty, tylko nie samą czarną, ale np. zielona, biała, mięta, napary z suszów owocowych itp.. Może Pani pić sok pomidorowy, sok marchwiowy czy soki wielowarzywne. Możliwe, że chętniej spojrzy Pan na wodę, która będzie ciepła. Można dodać do niej cytrynę czy imbir dla smaku.
Zapotrzebowanie wyliczamy na podstawie masy ciała: 30ml płynów na 1kg masy ciała. np. osoba ważąca 80kg powinna wypijać około 2,4l płynów dziennie.
Odwodnienie będzie powodowało brak sił i energii, zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle głowy, rozdrażnienie, niechęć..
Warto zacząć od uzupełniania płynów. Moja rada (oprócz tych wyżej;) .. proszę zacząć od samego rana - wypić zaraz po wstaniu szklankę wody (taką większą) 300ml)... Myślę, że poczuje się Pan lepiej niż po teoretycznej kawie, a już dobrze zacznie dzień :)
Nawodnienie to podstawa i najprostsza metoda dobrego samopoczucia.
Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Picie wody to nawyk, nie trzeba czuć pragnienia aby pić odpowiednią ilość płynów. Co istotne, jeśli pojawia się uczucie pragnienia, może to być już objaw łagodnego odwodnienia. Powinno się wypijać ok 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Aby wyrobić sobie nawyk picia odpowiedniej ilości wody można np zainstalować aplikację w telefonie, która nam o tym przypomina.
Pozdrawiam!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.