Objawy martwicy jałowej w obrębie kości skokowej

8 odpowiedzi
Witam. Mam 22 lata. Od ponad roku borykam się z bólami okolicy lewej kostki przyśrodkowej. Mam płaskostopie i halluksa, wykonuję pracę stojąca. Po badaniu usg, został stwierdzony płyn w kanale kostki przyśrodkowej. Po serii fizykoterapii oraz noszeniu wkładek, które też staram się zakładać co jakiś czas aktualnie ból zmniejszył się i występuje dużo rzadziej. Jednak lekarz do którego trafiłam skierował mnie również na rezonans magnetyczny, na którego wynik czekałam do dnia dzisiejszego. W opisie można znaleźć: objawy martwicy jałowej z objawami sekwestracji w obrębie kości skokowej, zmiana torbielowata w obrębie kości piętowej, brak cech patologii w obrębie tkanek miękkich i brak patologicznych ognisk obrzęku szpiku. Niestety na kolejną wizytę do tego ortopedy muszę czekać dłuższy czas. Będę wdzięczna za wyjaśnienie mi tego opisu na ile jest to poważne oraz czy łączy się z zabiegiem operacyjnym czy zmianą wykonywanej przeze mnie pracy. Z góry dziękuję.
Wszystko zależy od nasilenia objawów bólowych, ale dość często wymaga interwencji operacyjnej przy braku poprawy po leczeniu zachowawczym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
w przypadku martwicy kości skokowej należy ograniczyć obciążenie. Praca stojąca niestety w tym przypadku jest niewskazana
niestety schorzenie jest poważne moze prowadzić do rozwoju zmian zwyrodnieniowych raczej wskazane będzie leczenie operacyjne
Najczęściej takie zmiany nie wymagają interwencji operacyjnej ale wymaga to dokładnej analizy nie tylko opisu ale samego badania RTG
Witam!
Opisane objawy i wynik badania sugerują jałową martwicę kości skokowej. Najczęściej ta choroba wymaga artroskopii stawu skokowego z rekonstrukcją chrząstki stawowej (AMIC). Praca stojąca jest niewskazana.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz
Opis rezonansu sugeruje dość poważny problem. W Poznaniu świetnym specjalistą od schorzeń stawu skokowego jest prof Napiontek
Nigdy nie posiłkuje sie samym opisem. Konieczne jest osobiste zbadanie oraz analiza obrazów mri. Opis badania sugeruje kierunek leczenia zabiegowego.
Zmiana w kości skokowej najpewniej wymaga leczenia operacyjnego.pzdr

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.