Objawy odstawiania leku Trittico CR 150mg. Proszę o pomoc!
4
odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie odstawiania leku TRITTICO CR 150mg. Od roku przyjmuję codziennie na noc (leczenie bezsennosci przy nerwicy lękowej i depresji) 1/3 tabletki. Gdy jej nie wezmę często przesypiam mniej godzin, często z wybudzaniem sie ale poza tym gdy juz wstanę odczuwam pobudzenie, rozedrganie wewnętrzne, trzęsienie rąk, spięcie mięsni, świerzbiące bolące nogi, dziwny ból głowy jakby spięcie w oczach i w czole blisko oczu, oczy są wrażliwe, ogólne spięcie mięśni i poddenerwowanie przez resztę dnia, poty w nocy. Oprócz tego przyjmuję seroxat ale wiem że ten lek nie ma akurat z tymi objawami nic wspolnego, ponieważ zmniejszenie jego dawki nie przynioslo zadnych złych objawów (z 1 tabletki dziennie zeszłam do 1 tabletki co 2 dni). Te opisane objawy pojawiły się w momencie gdy nie wzięłam trittico na noc (opisałam to mojemu psychiatrze po czym powiedział żebym brała 1/3 tabletki co drugą noc). Obecnie nie mam kontaktu z moim lekarzem dlatego proszę o pomoc! Czy te objawy to coś czym powinnam się martwić, są czyms groźnym dla mojego zdrowia? Czy kontynuować zalecenia mojego lekarza odnośnie przyjmowania leku? czego mogę się spodziewać? Dodam że do zalecen lekarza zaczelam się stosować niedawno. Kiedy i czy te objawy mogą mniej więcej ustąpić?
Szanowna Pani, do zaleceń warto się stosować, a w przypadku wątpliwości skorzystać z porady, przedstawiając lekarzowi prowadzącemu to co się dzieje. Trudno ocenić, czy wymienione przez Panią objawy wiążą się tylko i wyłącznie ze stosowanym leczeniem, czy też są to po prostu objawy nerwicowe, z powodu których podjęła Pani to leczenie. Warto zgłosić się na wizytę do psychiatry, by zaplanować dalsze postępowanie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Zadaje Pani bardzo szczegółowe pytania na które trudno odpowiedzieć jednoznacznie nie badając Pani i nie znając całej historii choroby. Rzeczywiście w przypadku długotrwałego leczenia można sertagen przyjmować rzadziej tj raz na ok 2 dni, co do trittico jeżeli traktujemy go jako lek nasenny powinien być przyjmowany co noc. Pogorszenie snu w przypadku nie wzięcia trittico świadczy o tym, że lek ten jest jeszcze potrzebny. Wypadałoby się zastanowić czym są spowodowane tak długotrwałe zaburzenia snu i podjąć dalszą terapię w tym kierunku.
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Wszelkie niepożądane objawy zgłasza się lekarzowi prowadzącemu. W przypadku jeżeli nie może się pani skontaktować ze swoim lekarzem mogę podjąć się kontynuacji leczenia. Zaznaczam jednak, że nie zaleca się zmiany lekarza, który już Panią zna i prowadzi. Proszę pamiętać, że trittico należy odstawiać powoli i WYŁĄCZNIE pod kontrolą lekarza psychiatry.
Ma Pani sporo pytań, na które bałbym się odpowiadać bez badania lekarskiego.Pomysł lekarz leczącego by lek przyjmować rzadziej, wydaje się dorzeczny. A dlaczego trzeba odstawiać Trittico? W tak małej dawce lek nie zagraża Pani zdrowiu a skoro jest skuteczny...? Mam nadzieję, że odzyska Pani kontakt z lekarzem leczącym i z nim przedyskutuje swoje wątpliwości.
Życzę zdrowia!
Życzę zdrowia!
Podobne pytania
- Witam, czy udziela Pani również konsultacji dotyczącej 2,5 rocznego dziecka? Pozdrawiam
- Witam, mam duży problem z synkiem. Ma 3 lata i 8 miesięcy. Chodzi do przedszkola. Bardzo w nocy krzyczy, płacze. Przed zaśnięciem mówi że nie lubi spać. Jeśli nie przeżywa tego co działo się w ciągu dnia to krzyczy że śnią mu się potwory. Trwa to już bardzo długo. Wszyscy mówią że wyrośnie ale on się…
- Dzień Dobry.Mam pytanie.. Czy przy przepuklinie pachwinowej można wykonywać ćwiczenia ?? Ostatnio dowiedziałem się że mam to "cudo" a nie wiem czy bieganie i inne ćwiczenia są teraz możliwe. Udało mi się tylko zapytać o jazdę na rowerze a nie ukrywam że ciężko mi wytrzymać bez tego:) Przepuklina podobno…
- Witam mam 27 lat i od jakiegos czasu mam problemy z erekcja! albo jest nie pelna albo wogole jej nie ma.Lecze sie na nerwice lekowa (przyjmuje pramolan 50mg) co mi moze pomoc? prosze o odp
- Kilka lat temu przeżywałam ciężkie chwile w związku małżeńskim. Mój mąż mnie zdradził. Moje życie straciło sens i nie miałam ochoty na nic. Nie chodziłam do pracy, nie opiekowałam się dzieckiem. Zaczęłam pić i po siedzeniu cały czas w domu i zamknięciu na otoczenie zaczęłam mieć myśli samobójcze. Chodziłam…
- Witam!. Kiedy uczęszczałam do szkoły miałam problemy z rówieśnikami że jestem gruba, brzydka i inne typu rzeczy teraz gdy jestem dorosła już te problemy mało mnie obchodzą,ale mam poczucie jakby ciągle mnie dręczyły że mam takie a nie inne choroby np. epilepsja, padaczka . Rodzice co chwila mi mówili…
- Od kilku dni miewam konkretne myśli samobójcze i coraz częściej zastanawiam się, jak je zrealizować. Nie chciałabym doprowadzać do ostateczności, dlatego szukam rad, jak temu zapobiec. W skrócie: straciłam pracę i nakryłam narzeczonego na zdradzie. Wszystko zbiegło się ze sobą i bardzo mnie przytłoczyło,…
- Witam, Jestem zainteresowana podjęciem psychoterapii. Mam problemy w kontaktach z innymi ludźmi, jestem nieśmiała i niepewna siebie. Szukam pomocy, niestety nie mogę pozwolić sobie na prywatną terapię. Dlatego moje pytanie brzmi czy dostanę się do Pani na wizytę w ramach umowy z NFZ? Jeśli tak to gdzie…
- Witam! Zrobiłam ostatnio wyniki, bo żle się czuje.Wysokie Ob 45, TSH 0,305 Cholesterol LDL 143,50. kreatynina 1,15 glukoza 116,40. Co może być przyczyną złego samopoczucia. Choruje na nadciśnienie /jestem po udarze krwotocznym/ niedoczynność tarczycy, zwyrodnienia stawów, codzienne bóle głowy pozdrawiam
- Witam Panią. Piszę w związku z problemem z którym boryka sie moja narzeczona. Od pewnego czasu miewa napady tak zwanej nerwicy lękowej (określił to lekarz z pogotowia medycznego) Zdarza sie to coraz cześciej. Ja jako narzeczony zauważyłęm w jej zachowaniu pewne zmiany, zaczeła sie wszystkiego bac ma…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.