Obustronne zwyrodnienie stawów biodrowych

4 odpowiedzi
Dzień dobry mam 32 lata, choruję na obustronnie zwyrodnienie stawów biodrowych. Mój stan jest tak zły że poruszam się tylko za pomocą kul, czekam na operację już drugi rok( skierowanie pilne) i mam dwa pytania. 1 Czy jest możliwość wykonania operacji gdy waga moja wynosi 110 kg przy wzroście 167cm? 2. Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia tej operacji? Mam problem z wagą ponieważ nie mogę chodzić o rowerku stacjonarnym mogę pomażyc. Jedyny mój ruch to basen a i tak nie mogę zrzucić wagi. Stosuję dietę. Bardzo proszę o pomoc bo nie dosyć że mam problem fizyczny to czuję się jak bym popadł w depresję. Zawsze byłam osobą aktywną uwielbiałam sport a teraz... Mam 3 dzieci które sama wychowuję i widzę jak jest im przykro gdy na mnie patrzą jak cierpię. Proszę niech mi ktoś pomoże!
Taka waga nie stanowi przeciwwskazania. Aby stwiedzić czy do danej operacji są wskazania na cito konieczna jest analiza badań obrazowych oraz badanie ortopedyczne. Najbliższe miejsce względem Włocławka gdzie mógłbym udzielić konsultacji to Lemamed w Gostyninie. Zapraszam

Ad 1 Nie ma przeciwwskazań do zabiegu przy wadze 110 kg przy wzroście 167 cm
Ad 2 Ma Pani skierowanie pilne, więc zabieg powinien być wykonany w krótkim czasie od momentu konsultacji przez ortopedę.
Nie należy zaniedbywać zajęć na basenie i utrzymywać dietę. To pozwoli na utrzymanie organizmu ws stałej kondycji i pomoże skrócić okres rekonwalescencji po zabiegu alloplastyki.
W sprawie problemów emocjonalnych proponuję odwiedzić psychologa i u niego szukać rozwiązania problemów w tym zakresie
Jestem lekarzem weterynarii, nie pomogę
Alloplastyka stawu biodrowego ma sens gdy pacjent jest w stanie poruszać się w asekuracji kul łokciowych po zabiegu. Bez sprawnie działających mięśni implant nie spełnia swojej funkcji. Stąd też warto pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych i stopniowym wprowadzaniu systematycznej aktywności fizycznej już przed zabiegiem . Ww. operacja w przypadku otyłości obarczona jest ryzykiem wielu powikłań. Jeśli chodzi o terminy warto napisać pismo do Dyrektora Szpitala celem ew. przyspieszenia .