Od 12 lat z przerwami miewam określone dolegliwości, które są okresowo dość dokuczliwe. Ucisk w gło

2 odpowiedzi
Od 12 lat z przerwami miewam określone dolegliwości, które są okresowo dość dokuczliwe.
Ucisk w głowie, uczucie waty w uszach, uczucie nierównowagi przy chodzeniu i staniu, niezbyt mocne zawroty głowy (nie wertykalne), zaflegmienie, okresowo bóle kolan, okresowo lekkie stany lękowe, okresowo uczucie arytmii serca.
Badało mnie wielu lekarzy (pierwszego kontaktu, neurolog, laryngolog, kardiolog itd. robiłem wiele badań tętnice dogłowowe, MR głowy itd.). Chodziłem do osteopaty, chodzę na akupunkturę.
W zasadzie wszystko w normie, jedynie polipy w zatokach i w nosie.
Borelia - Elisa Spot 2, WB, badania Zapperem – negatywne.
Stwierdzona w WB i w Zapperze bartonella. Biorę na to zioła. Podobnie jak na stany lękowe, też zioła. Od jakiegoś czasu używam też olejku CBD.
Gdy jestem w coś zaangażowany jest lepiej (spotkanie ze znajomymi, basen, rower itd.)
Generalnie kiedyś te przerwy z lepszym stanem były dłuższe i korzystniejsze dla samopoczucia.
Serdecznie witam. Bywa tak, że próbując sobie poradzić ze stresem, tłumimy uczucia i znajdują one swoje ujście w dolegliwościach somatycznych. Jeśli lekarze nie zdiagnozowali u Pana żadnych somatycznych chorób, zalecałabym spotkanie z psychoterapeutą. Jeśli źródło dolegliwości byłoyby w problemach natury emocjonalnej, psychoterapia mogłaby przyczynić się do rozwiązania Pana problemów. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Z opisu można wnioskować, iż są to objawy psychosomatyczne występujące w nerwicach. Tym bardziej, że pod względem fizycznym jest Pan przebadany i zdrowy. Olejek CBD jest dobrym rozwiązaniem, ale działa głównie łagodząco na objawy, a nie leczy przyczyn objawów, które najpewniej leżą w przeżywanym stresie, który nie jest odpowiednio rozładowany. Zalegający kortyzol powinien być regularnie rozładowywany i po wysiłku olejek i wyciszenie. Ta kolejność jest niezwykle ważna, gdyż wysiłek fizyczny metabolizuje kortyzol i tylko wtedy, tacy oczyszczeni, jesteśmy w stanie wejść w stan relaksu (polecam medytację) (mówi o tym Psycholog Wojciech Eichelberger zachęcam do jego wykładów odnośnie stresu). Bardzo dobrze działają również techniki relaksacyjne. Polecam terapie poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam Psycholog Adrian Szafrański.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.