Od 3 miesięcy mam problem ze skurczami mięśni w okolicach brzucha i pleców. Wszystko zaczęło się od

2 odpowiedzi
Od 3 miesięcy mam problem ze skurczami mięśni w okolicach brzucha i pleców. Wszystko zaczęło się od problemów z kręgosłupem gdzie upadłam na pośladki, stłukłam kość ogonową, przestawiła sie miednica, mam sztywność w kręgosłupie. Oprocz dolegliwości bólowych kręgosłupa bioder pojawiły sie po 2 miesiącach nowe, te skurcze Najpierw nie mogłam spać na biodrach, bol leżenia na boku. Potem podczas próby leżenia na boku zaczęłam czuć uczucie ściągania mięśni z boku . Potem po 2 tygodniach zaczęło się pojawiać na całym brzuchu jest to uczucie rożne, raz boli jakby była kolka, innym razem sa skurcze jakby ktoś ugniatał wszystkie narządy, innym razem jest to uczucie ciągnięcia mięśni od bioder. nie jest to nawet bol to taki dyskomfort ktory jednak jak trwa 8 h to jest bardzo uciążliwy. Raz obudziłam się z mięśniami tak skurczowymi w brzuchu że nie mogam wziąsc oddechu, musiałam pompować brzuch tzn oddychac tak jakbym wypełniała brzuch powietrzem, bo czułam jakbym wszystko miała zassane. Fizjoterapeuta przeprowadzał terapie czaszkowo krzyżową, nie pomogło. Wykluczył też naderwanie przyczepu mięśnia biodrowo ledzwiowego.
Dzień dobry. Od upadku na posladki mogło dojsc do przesunięcia kości krzyzowej i ogonowej, zablokowania stawu krzyzowo-biodrowego a następnie nastąpiła tzw. kaskada następstw. Należy przeprowadzić dokładną diagnostykę. Sztywność w kręgosłupie lędźwiowym wynika z zablokowanie stawów międzywyrostkowych. W momencie zablokowania stawów dochodzi do zaburzenia neurodynamiki, dysbalnsu napięciowego mięśni. Ból bioder może być z tym powiązany, ponieważ cała mięśniówka utrzymująca balans w momencie przesunięcia kości krzyzowej i ogonowej zmienia swoje napięcie. Z jednej strony mięśnie się wydłużą a z drugiej skrócą. Kompensacja następuje na innych poziomach kręgosłupa. Pani zauważyła że dolegliwości poszerzają swój zakres więc to juz dobrze nie rokuje. Problem z oddychaniem może wskazywać na problemy z przeoponą, mięsnimi międzyzebrowymi, zablokowanymi zebrami. Z okolic kręgosłupa unerwiane są narządy wewnętrze z układu współczulnego a z kości krzyzowej z układu przywspółczulnego. Każdy dysbalans ułożenia kości, zablokowań stawowych ,napięć mięśniówki zaburza pracę autonomicznego układu nerwowego. Przez przeponę przechodzi nerw błędny. Jeżeli jest problem z nią to praca narządów wewnętrznych będzie zaburzona. Przepona przy wdechu schodzi w kierunku miednicy przy wydechu wraca w kierunku głowy.

Należy rozluźnić okolicę, gdzie występują dolegliwości. Przywrócić prawidłowe ustawienie miednicy i sprawdzić czy nie doszło do "podwinięcia się" kości ogonowej wskutek upadku. Pozdrawiam!