Od 3 roku życia przestałam jeść nagle z nieznanych przyczyn m.in. Wszystkie warzywa, większość nabia

2 odpowiedzi
Od 3 roku życia przestałam jeść nagle z nieznanych przyczyn m.in. Wszystkie warzywa, większość nabiału, niektóre owoce i mięso, sery, sosy itp. Wielokrotnie próbowałam zjeść którąś z tych rzeczy z nadzieją, że zasmakuje lecz od razu pojawiał się odruch wymiotny i odpychający zapach produktu. Moim głównym pożywieniem są ziemniaki przygotowywane na różny sposób, większość owoców, niektóre mięsa takie jak: kurczak, indyk i tzw. gołąbki, jajka, niektóre produkty mleczne tzn, jogurty , naleśniki, makarony, ryba ( wędzona ), słodycze itp. Niektóre produkty lubię oddzielnie lecz w połączeniu razem już nie potrafię zjeść. Miałam wykonywane wiele badań pod różnym kątem, lecz wszystko jest w porządku, nie posiadam żadnych niedoborów. Jest to dla mnie męczące, że przez tak długi okres czasu nic nie może się zmienić bo żaden lekarz nie potrafi znaleźć przyczyny i pomóc a ja niestety nie potrafię sama sobie z tym problemem poradzić. Proszę o radę do jakiego jeszcze lekarza mogę się udać i jakie badania zrobić. Obecnie mam ponad 18 lat i jest to wielki dla mnie kłopot.
Dzień dobry. Czy takie dolegliwości zdarzają się nawet, gdy chodzi o posiłki jedzone "na mieście", u znajomych czy na imprezach? A gdyby nie miała Pani świadomości zawartości posiłku, to także wyczułaby Pani odrzucający smak? Sądzę, że ta kwestia powinna być pogłębiona przez psychologa-terapeutę. Jeśli takie zaburzenia pojawiły się w tak młodym wieku, to może być to spowodowane jakimiś wydarzeniami z dzieciństwa albo coraz rzadszym podawaniem tych produktów Pani jako dziecku. Warto też porozmawiać o tym z bliskimi osobami, które Panią wychowywały - z pewnością będą lepiej pamiętać, jak zapoczątkowały się te zaburzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Choć potrzebny byłby głębszy wywiad, to z informacji, które Pani podaje można zasugerować konsultację ze specjalistą zajmującym się tzw. AFRID (z ang. Avoidant/Restrictive Food Disorder), czyli zaburzeniem polegającym na ograniczeniu lub unikaniu pokarmów. Wykwalifikowany w tej materii specjalista na pewno dobrze pokieruje Panią dalej. Pozdrawiam i trzymam kciuki, aby wszystko poszło po Pani myśli!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.