Od 3 tygodni biorę lek Trittico z powodu bezsenności ( wybudzanie ok 3 w nocy). Po dawce 75 mg śpię

1 odpowiedzi
Od 3 tygodni biorę lek Trittico z powodu bezsenności ( wybudzanie ok 3 w nocy). Po dawce 75 mg śpię dobrze a co za tym idzie mam lepsze samopoczucie w ciągu dnia.
Za 10 dni mam ważną coroczną imprezę na której nigdy nie oszczędzałem się z alkoholem (piwo). Wyjazd na to wydarzenie i zrezygnowanie z piwa praktycznie mija się z celem.
Mam pytanie w związku z tym, czy dopuszczalne jest odstawienie leku na 2 dni, by potem do niego powrócić bez konsekwencji oraz skutków ubocznych? Czy można zażyć Trittico po alkoholu( wątrobę mam zdrową, niedawno robione badania wyniki w normie)
Czy rezygnować z wyjazdu?
Witam,
Trazodon (Trittico) jest lekiem, który można stosować doraźnie, choć stosowany codziennie może być skuteczniejszy. Nie należy leku łączyć z alkoholem, natomiast można go odstawić przed planowaną imprezą. Należy zadbać o odpowiedni czas odstawienia, najlepiej 48 godzin (jako że czas półtrwania to 12 godzin, po 2 dniach od odstawienia stężenie leku w organizmie to ok. 6%). Nie ma przeciwwskazań do późniejszego powrotu do leku w dotychczasowej dawce, bez konsekwencji i skutków ubocznych - pod warunkiem że nie stosuje się go w trakcie upojenia alkoholowego (wystarczy standardowy czas do osiągnięcia 0,0%% we krwi). Pozdrawiam!