Od 4 tygodni zmagam się z bólem z przodu uda, ból pojawia się przy przenoszeniu ciężaru ciała na nog

2 odpowiedzi
Od 4 tygodni zmagam się z bólem z przodu uda, ból pojawia się przy przenoszeniu ciężaru ciała na nogę, ból promieniuje do kolana, uniemożliwia bieganie, utrudnia chodzenie. Dodam, że trwa to po odbyciu cięższego treningu biegowego. Wcześniej taki rodzaj kontuzji się nie pojawiał, ale w tej nodze w przeszłości miałem problemy z kolanem (zwichnięcie rzepki) i kostką (skręcenie stawu skokowego). Proszę o poradę.
Dzień dobry. Proszę się skontaktować z fizjoterpeutą/osteopatą na dokładne badanie. Przyczyn może być kilka. Jedną z nich jest dysbalans napięciowy mięśni: biodrowo-lędźwiowego, prostego uda, obszernego bocznego, obszernego przyśrodkowego, naprężacza powięzi szerokiej. Drugą możliwością jest nie prawidłowy ślizg pasma biodrowo-piszczelowego pomiędzy mięśniami prostym uda a dwugłowym uda, wtórny do przyczyny pierwszej. Kolejnym problemem może być uwięźnięcie pęczka naczyniowo-nerwowego w trójkącie Scarpa, wtórny do przyczyny pierwszej. Mniej prawdopodobne, jednakże możliwe, że doszło do wysunięcia pięrścienia włoknistego pomiędzy górnymi kręgami lędźwiowymi. Jest to kilka możliwości, które mogą mieć miejsce i to nie są jedyne, dlatego wskazana jest wizyta u fizjoterapeuty/osteopaty. Autoterapie jaką może Pan próbować w domu to techniki poizometrycznej relaksacji na mięśni biodrowo-lędźwiowy i prosty uda. Pozdrawiam

Dzień Dobry, zachęcam do skorzystania z usług fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta zbierze pełen wywiad, wykona badanie funkcjonalne, ustali przyczynę problemu oraz wdroży plan leczenia.