Od 9 lat walczę z trądzikiem, niestety nieskutecznie. Dodatkowo bardzo przetłuszczają mi się włosy.

2 odpowiedzi
Od 9 lat walczę z trądzikiem, niestety nieskutecznie. Dodatkowo bardzo przetłuszczają mi się włosy. Odwiedziłam już kilku dermatologów, niestety zawsze kończyło się przepisaniem maści i tabletek, które albo wcale nie pomagały, albo po odstawieniu ich pryszcze wracały z podwójną siłą. Chciałabym zbadać hormony, jednak nie do końca wiem jakie. Może powinnam iść do innego lekarza, nie do dermatologa? Dodam jeszcze, chociaż nie wiem czy to ma jakikolwiek związek - w ogóle nie mam ochoty na seks, nie czerpię z tego żadnej przyjemności, często czuję się zmęczona. Proszę o pomoc.
Szanowna Pani

W XXI wieku mamy skuteczne leki w walce z trądzikiem - proszę udać siędo dermatologa,który leczy izotretinoiną. Jest to aktualnie jedyny lek dający szansę na trwałąremisję trądziku. Co dohormonów -można je zbadać sle po konsultacji uginekologa-endokrynologa, który wskaże Pani kiedy , jakie i wktórejfazie cyklu można robić badania.

Pozdrawiam!

Dr ARW

Szanowna Pani,

Badania hormonalne w diagnostyce trądziku prowadzi się w sposób ukierunkowany, zależnie od towarzyszących objawów i regularności cyklu. Zapraszam do gabinetu w celu dobrania badań. Bez wykluczenia tła hormonalnego przy długotrwałym trądziku włączenie leczenia izotretinoiną może nie zapewnić powodzenia leczenia.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV