Od 9 tygodni biorę asertin , kolejno zwiększane były dawki . Zaczynałam od 25 a teraz jestem już na

2 odpowiedzi
Od 9 tygodni biorę asertin , kolejno zwiększane były dawki . Zaczynałam od 25 a teraz jestem już na 100. Lęki jednak zamiast ulec choć troszkę zmniejszeniu nadal są silne. Wychodzę jednak na przekór nim do miasta , sklepów ,na spacer . Motywacji jednak mam coraz mniej . Próba zwiększenia dawki do 150 mg zakończyła się fiaskiem bo dostałam wysokiego ciśnienia , lęki były nie do zniesienia, nawet jak zamknęłam oczy widziałam jakieś dziwne obrazy. Do psychiatry idę za dwa tygodnie . Może ten lek nie jest dla mnie i działa wręcz odwrotnie, wcześniej nie miałam takich lęków strasznych. Wręcz przeciwnie jak gdzieś chciałam jechać to odczuwałam radość , lęk gdzieś jakby w głębi z obawy czy atak arytmii nie nastąpi. A teraz to już sobie powoli nie radzę z tym. Chodzę na terapię , psycholog mówi ,że działam odważnie choć wiele osób jak się boi to tak ja nie robi a ja nawet żeby sobie udowodnić pojechałam na koncert. Co z tego jak powoli opadam z sił. Proszę o wskazówkę . Psycholog mówi , że chyba coś te leki nie takie
Witam. Niestety, nie sądzę żeby przez internet mogła Pani uzyskać odpowiedź na pytanie czy te leki są dla Pani właściwe, z pewnością na własną rękę nie należy ich odstawiać. Jeżeli to możliwe warto by było zadzwonić do lekarza i przyspieszyć termin wizyty, opowiedzieć mu o nasilających się objawach. Możliwe, że zmieni Pani dawkę lub przepisze inny lek, ale tu jest niezbędna wizyta i bezpośredni kontakt. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli chodzi Pani do psychologa, to proponuję zmienić na psychoterapeutę, który sam przeszedł własną psychoterapią i ma większe kompetencje do pracy z trudnymi emocjami. Wielu psychoterapeutów współpracuję z psychiatrami, tak aby w trakcie leczenia wspólnie konsultować najlepsze dla pacjenta leczenie, dostosowując dawki, które umożliwią prowadzenie efektywnej psychoterapii oraz wraz z postępem, stopniowo ograniczać farmakoterapię. Takie połączenie działań psychoterapeuty i psychiatry pozwoli Pani poczuć się bezpiecznie i odczuć, że ma Pani rzeczywiste wsparcie i właściwą opiekę. Pozdrawiam

Eksperci

Justyna Chodyna-Kubala

Justyna Chodyna-Kubala

Psychoterapeuta

Warszawa

Wiktoria Lubańska-Brysiak

Wiktoria Lubańska-Brysiak

Psychoterapeuta

Ożarów Mazowiecki

Piotr  Lorek

Piotr Lorek

Psychoterapeuta

Wrocław

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

Psycholog

Stalowa Wola

Anna Kario-Skoczylas

Anna Kario-Skoczylas

Psychoterapeuta

Stargard

Bohdan Wasilewski

Bohdan Wasilewski

Psychiatra, Psychoterapeuta

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 69 pytań dotyczących usługi: Nerwica Lękowa
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.