Od dawna zastanawiałam się nad tym problemem ponieważ używam 3 par okularów!! Do codziennego chodzen

4 odpowiedzi
Od dawna zastanawiałam się nad tym problemem ponieważ używam 3 par okularów!! Do codziennego chodzenia i komfortu jazdy samochodem mam + 1. Do czytania nut z pulpitu (odległość ok 2 metrów) podczas koncertów zakładam + 2. Do czytania książek i gazet z małym drukiem zakładam + 3. To jest tragedia. Myślałam o soczewkach + 1 aby choć w tym codziennym trybie nie nosić okularów, a na pozostałe potrzeby zakładać odpowiednie wzmocnienie. Zawsze to jedna para mniej :(. Próbowałam szkieł progresywnych ale niestety nie mogę łączyć wszystkich elementów.
Dla Pani dobrym rozwiązaniem mogą się okazać soczewki kontaktowe progresywne. Dobiera się je w gabinecie optometrycznym po szczegółowym badaniu wzroku. Inne rozwiązanie to okulary do zadań specjalnych czyli takie do czytania i do koncertów równocześnie i drugie do jazdy samochodem. Można też łączyć soczewki i okulary. Każde z tych rozwiązań należy sprawdzić w gabinecie i wybrać najlepiej funkcjonujące dla Pani. W naszych gabinetach zajmujemy się z sukcesami właśnie takimi rozwiązaniami. Pozdrawiam i zapraszam na badania.

Zawsze podstawą jest pełne badanie i rozmowa ze specjalistą o możliwościach korekcji. Tak jak wyżej zostało napisane w Pani przypadku dobrze mogą się sprawdzić soczewki kontaktowe multifokalne (inaczej progresywne), które odpowiednio dopasuje do Pani potrzeb optometrysta lub okulista kontaktolog.
Innym rozwiązaniem może być połączenie soczewki kontaktowe + okulary bądź okulary do odleglosci bliskich i posrednich + okulary do jazdy.
Która z tych opcji bedzie dla Pani najlepszym rozwiazaniem pomoże dobrać wykwalifikowany specjalista w doborze korekcji.
Idealne rozwiazanie w tym przypadku to soczewki kontaktowe. W gabinecie specjalista po szczegółowym wywiadzie, badaniu i rozmowie z Pania dobierze rodzaj soczewek i konstrukcje. Zachecam do zapoznania sie w sieci z materialami dotyczacymi soczewek kontaktowych progresywnych.
Zaproponowałabym soczewki kontaktowe do dali, a na to okulary do bliży i odległości pośrednich.